Sarımsak maskesi ile 7 günde kırışıklıklara veda edin!

Kırışıklıklar yaşlanmanın hoş olmayan bir gerçeğidir. Peki, sarımsak maskesi ile kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz desek, ne yapardınız? İşte, 7 günde kırışıklıkları yok edecek o karışım!

Sarımsak maskesi ile 7 günde kırışıklıklara veda edin!

Kırışıklıklar önlenebilir ve bunu başarıyla yapmanın birçok yolu vardır. Alışveriş merkezlerinde, süpermarketlerde ve güzellik mağazalarında çeşitli kozmetik ürünleri mevcuttur.

Ancak kozmetikler hem pahalıdır hem de uzun vadede cilde zarar verir. Kozmetik ürünler aynı zamanda insanların kendilerine bağımlı olmalarına ve bu ürünlere aşırı alışmalarına neden olur.

Bu nedenlerden dolayı doğal tedaviler naturopati doktorları tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve tavsiye edilmektedir. Oksidanlar kırışıklıklar gibi cilt sorunlarının önde gelen nedenlerinden biridir.

Bu nedenle antioksidanlar, oksidanların vücudumuza zarar vermesini önledikleri için cilt için iyidir. Tadı ve kokusu en güçlü baharatlardan biri olan sarımsak aynı zamanda etkili bir kırışıklık azaltıcı ajandır. Bu baharat kırışıklıklardan ve sivilcelerden kurtulmak için birçok şekilde kullanılabilir. 

Sarımsak ayrıca göz çevresindeki kaz ayaklarını azaltmak ve cildi gençleştirmek için de kullanılabilir. Sarımsağın kırışıklıkları gidermede bu kadar etkili olmasının temel nedeni, besin değerinden kaynaklanmaktadır.

E vitamini, C vitamini, antioksidanlar ve yaşlanma karşıtı özellikler, adını siz koyun ve sarımsakta hepsi var! Aşağıda, yüzünüzdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmak için sarımsak kullanmanın 3 olası yolu listelenmiştir.

Her gün sarımsak tüketmek, kırışıklıkların erken başlaması gibi erken yaşlanmayı önleyebilir. Sarımsağın kokusundan ve tadından hoşlanmıyorsanız işte size bir çözüm! Soyulmuş 4 diş sarımsağı ince ince ezin ve 1 yemek kaşığı bal ile 2 çay kaşığı yoğurtla karıştırın. Bu maskeyi yüzünüzün tamamına 20 dakika boyunca yüz maskesi olarak uygulayın. Toplamda 7 gün boyunca bunu yaparsanız hem kırışıklıkların görünümünde azalma fark edeceksiniz hem de daha yumuşak bir cilde kavuşacaksınız.

Sarımsak doğrudan yüze sürülebilir; ancak bunun dikkatli yapılması gerekir. Etkilenen bölgeye küçük bir parça ezilmiş sarımsak sürerek başlayabilirsiniz. Sarımsağın hem keskin hem de güçlü olduğunu unutmayın, bu nedenle parçayı çok sert ovalamayın. Parçanın çok hafif ezilmesi gerekiyor ki özünü kaybetmesin. Sarımsak suyu ve sirke karışımını etkilenen bölgelere uygulayıp 7 ila 10 dakika bekletmek ve 7 gün boyunca aralıklı olarak durulamak, kırışıklıkları azaltırken cildinizin pH'ını korumanın etkili bir yoludur. Maksimum etkiyi görmek için 2-3 diş ezilmiş sarımsağın suyunu alın ve eşit miktarda sirke suyunu karıştırın.

Sarımsak maskesi ile 7 günde kırışıklıklara veda edin!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın