Güzellik Kraliçesinin Gerçek Mesleği Şaşkına Çevirdi

NASA'da bilim insanı olarak çalışan Fionnghuala O'Reilly isimli kadın, İrlanda'da katıldığı güzellik yarışmasında birinci seçildi.

İrlanda Cumhuriyeti’nin başkenti Dublin’de düzenlenen güzellik yarışmasında birincilik tacını 25 yaşındaki Fionnghuala O’Reilly isimli siyahi kadın taktı. Güzelliği ile büyüleyen O’Reilly’ın modelliğin yanında yaptığı gerçek mesleği ise şaşkına çevirdi.


Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’da bilim insanı olarak çalışan kadının kraliçe tacını taktıktan sonra mesleğine devam edip etmeyeceği ise merak konusu. Birbirinden güzel 28 adayın yarıştığı yarışmada birinci seçilen O’Reilly tacını geçen senenin güzeli Grinne Gallanagh’ın elinden aldı. Siyahi güzel 70 bin Euro’luk birincilik ödülünün yanı sıra ülkeyi Dünya Güzellik Yarışmasında temsil etme hakkını elde etti.

“BUNA İNANAMIYORUM”

Yarışma sonrası konuşan güzellik kraliçesi “Bu yaşadığıma inanamıyorum. Rüyada gibiyim. Bu kuşağı takıp bu tacı giyebilmek muhteşem bir duygu. Çok heyecanlandım. Kadınların her alanda başarılı olabileceğini göstermek istedim. Bilim alanında çok daha fazla kadının çalışması gerekiyor. İnanan ve isteyen kadınlar her şeyi yapabilir” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı