Gurme Sucuk Bakanlığın Domuz Eti Denetimine Takıldı!

Gurme Sucuk ve daha birçok firma Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı denetimlere takıldı. Sucuk üretiminde domuz etti kullanan firmaların listesi haberimizde.

Tarım ve Orman Bakanlığı birçok üretici firmadan numuneler alarak çeşitli laboratuvar çalışmaları yaptı. Sonuçlar ise endişe verici çıktı. Bakanlığın sonuçları kamuoyuyla paylaşmasının ardından talik, teşhir ürünü satan firmalar bir bir belirlendi. Bunlar içerisinde en çok merak edilen kategori ise et ürünleri oldu.


Tüketicilerin sağlığını tehdit edecek şekilde üretim gerçekleştiren firmaların markaları ürün isimleri tek tek bakanlık tarafından yayınlanan listede yer aldı. Listede en çok dikkat çeken ürün ise Gurme Gıda tarafından üretilen sucuklar oldu. İçerisinde domuz etti barındırdığı tespit edilen firma Kocaeli bölgesinde üretim yapıyor ve ürünleri birçok büyük market zinciri tarafından satılıyor. İlko Köse isimli iş adamı tarafından kurulan firma ile ilgili inceleme başlatıldı.

Ayrıca yayınlanan liste de domuz eti ile birlikte At etti kullandığı belirlenen birçok firma bulunuyor.

CARREFOURSA, GURME GIDA ÜRÜNLERİNİN SATIŞINI DURDURDU

Birçok ürün yelpazesi bulunan Carrefoursa bakanlık tarafından yayınlanan listenin ardından Gurme Gıda ürünlerinin satışını durdurdu. Daha önce 12-14 Ekim tarihleri arasında Gurme Gıda sucukları ile ilgili kampanya yapma kararı alan Carrefoursa çıkan haberlerin ardından derhal firmanın ürünlerini şubelerinden toplatarak kampanyayı iptal etti.

Carrefoursa yaptığı resmi açıklamada “Açıklanan listede ismi geçen Gurme markalı sucuk ürününü diğer gıda ürünlerimizde olduğu gibi Tarım ve Orman Bakanlığı’nca Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olduğunu belirten mevzuat izin belgeleri doğrultusunda reyonlarımızda müşterilerimizle buluşturuyorduk. Birçok gıda perakendecisi tarafından satışı gerçekleştirilen ilgili ürünün satışını bugün itibariyle durdurduk ve ürünü tüm mağazalarımızdaki reyonlarımızdan kaldırıyoruz.” ifadelerine yer verdi.


DOMUZ ETİ SATAN FİRMALARIN LİSTESİ

Almila Cafe – Meral AKBAŞOĞLU
Cumhuriyet Mahallesi M. Ülgen Sokak No:27/B Kuşadası/AYDIN

Çorbacı Yiğit Ege Dinlenme Tesisleri – Harika ULUK
Örnekköy Mahallesi Örnekköy Sokak No:201 Alaşehir/MANİSA

En-Sel Gıda Maddeleri Pazarlama Dış Tic. Ltd. Şti.
Şeyh Sinan Mahallesi Atatürk Bulvarı No:53 Çorlu/TEKİRDAĞ

Gurme Gıda San. Tic. Ltd. Şti.
Çayırova/KOCAELİ
Bakanlık Tarafından Paylaşılan Liste

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı