Gürcü Larisi, Türk Lirası Karşısında Düşüşe Geçti

Haziran ayı başlarında Türk Lirası karşısında 2,25 seviyelerinde işlem gören Gürcü Larisi, aradan geçen 1,5 aylık sürede 1,95 seviyelerine geriledi.
Takip et
Gürcü Larisi, Türk Lirası Karşısında Düşüşe Geçti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ekonomideki dalgalı seyir nedeniyle birçok ülke parası karşısında değer kaybeden Türk Lirası, Gürcü para biriminin karşısında değerlenmeye başladı. Geçtiğimiz ay TL karşısında 2,25 seviyelerinde işlem gören Gürcü parası, yaklaşık 30 kuruşluk düşüşle 1,95 seviyelerine geriledi.

Son dönemlerde Türkiye’den Gürcistan’a yönelik önemli bir ziyaretçi akını olmaya başladı. Özellikle Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’den birçok vatandaşımız, geçişlerin kolay olması nedeniyle bu ülkeye akın etmeye başladı. Ancak Gürcü Larisi’nin Türk Lirası karşısında önlenemez yükselişi, bu ülkeye ziyaret için giden vatandaşlarımızı büyük sıkıntıya sokuyordu. Haziran ayı başlarında Türk Lirası karşısında 2,25 seviyelerini gören Gürcü Larisi, son günlerde aşağı yönde bir seyir izlemeye başladı. Şu sıralar Gürcü Larisi, Türk Lirası karşısında 1,95 seviyelerinde işlem görüyor. Ekonomi uzmanları bu düşüşün önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirtti.

TÜRK LİRASI DEĞERLENDİ, HARÇ ZAMLANDI

Türk Lirası’nın Gürcü Larisi karşısında değer kazanmasına sevinen vatandaşlarımız, yurt dışına çıkış harcına yapılan zam sonrası büyük şok yaşadı. Daha önce 15 Lira verip Gürcistan’dan geçen vatandaşlar, bundan sonra 50 lira vererek geçebilecek. Yapılan bu fahiş zammın sınır kapılarından Gürcistan’a geçişleri önemli ölçüde etkileyeceği tahmin ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.