adplus-dvertising

Gürbulak Gümrük Kapısında 273 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Gürbulak Gümrük Kapısında düzenlenen operasyonda, İran’dan gelen bir tırın yakıt deposunda 273 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildi.
Takip et
Gürbulak Gümrük Kapısında 273 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince düzenlenen risk analizinde gümrük kapısına İran’dan gelen bir tır riskli olarak değerlendirildi.

X-ray taramasına yönlendirilen aracın sol yakıt deposunda şüpheli yoğunluğa rastlandı. Bunun üstüne araç ayrıntılı inceleme yapılmak üzere arama hangarına alındı. Arama hangarında düzenlenen aramalara narkotik dedektör köpekleri de dahil edildi.

Gürbulak Gümrük Kapısında 273 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildi

Dedektör köpeklerin-ray taramasında saptanan şüpheli bölgeye tepki vermesi üstüne aracın yakıt deposu bulunduğu yerden sökülerek açıldı. Söz konusu tankın içerisindeki sıvından alınan numune, uyuşturucu ve kimyasal madde test cihazı ile analiz edildi.

Yapılan analiz sonucunda şüpheli maddenin sıvı metamfetamin cinsi uyuşturucu olduğu tespit edildi. Operasyon sonucunda tespiti oldukça zor bir taktik kullanılarak Türkiye’ye sokulmak istenen 273 kilo uyuşturucu ele geçirilirken, uyuşturucunun naklinde kullanılan araca el konuldu.

Yabancı uyruklu araç şoförü gözaltına alındı ve olayla alakalı Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.