Güpegündüz Camiye Girip Cemaat Varken Ses Sistemini Çaldı

Çorlu'da bir hırsız güpegündüz içinde cemaatin olduğu camiye çuvalla girip, 6 bin liralık ses sistemini çalarak kayıplara karıştı.

Çorlu’nun tarihi camilerinden bir tanesi olan Tahtalı Camii’ne gündüz vakti sırtında bir çuvalla giden şüpheli caminin 6 bin TL değerindeki ses sistemini çalarak kayıplara karıştı.


6 BİN LİRALIK SES SİSTEMİNİ ÇALDI

Olay Çorlu’da Omurtak Caddesi Edirne Kısmı’nda bulunan Tahtalı Camii’nde oldu. Camiye gündüz saatlerinde sırtındaki çuvalla giden ve cami içerisinde namaz kılan cemaate aldırmadan rahat haller sergileyerek cami içerisinde gezen şüpheli caminin ayrı ayrı taraflarda olan toplam 6 bin TL değerindeki ses sistemini çalarak kayıplara karıştı. Namaz sırasında camiye giden imamın ses sisteminin yerinde olmadığını fark etmesinin sonrasında güvenlik kamerası kayıtlarını incelemesi ile meydana çıktı.

İMAM POLİSE HABER VERDİ

Polise haber vererek destek isteyen imam Hüseyin Kocaoğlu, “Sabah namazını cemaatle beraber eda ettik. Hiçbir problem yoktu. Öğle namazından bir saat evvel hazırlıkları yapmak için tekrar camiye geldim ve ses sisteminin yerinde olmadığını fark ettim. Güvenlik kameralarının kayıtlarını izleyince hırsızlık olayının olduğunu gördüm ve polise haber verdim” dedi.

Meydana gelen hırsızlık olayının tekrarlanmaması için önlem alan cami imamı olayın sonrasında minareye çıkılan bölüm ise ses sisteminin olduğu alana demir kapı ile muhafaza yaptırdı.

Görüntüleri inceleyen polis birimleri hırsızlık olayını yapan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı