adplus-dvertising

Güngören’de Türk bayrağını motosikletin üstünden alan kişiyi sopayla kovaladı

İstanbul Güngören’de motosikletin üzerindeki Türk bayrağını alan yabancı uyruklu kişi, motosikletin sahibi olan güvenlik görevlisine bıçak çekti. 58 yaşındaki güvenlik görevlisi Halim Turkan, eline aldığı sopayla yabancı uyruklu kişiyi kovaladı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.
Takip et
Güngören’de Türk bayrağını motosikletin üstünden alan kişiyi sopayla kovaladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün Merter Mehmet Nesih Özmen Mahallesi’nde öğle saatlerinde yaşandı. İddialara göre, bir firmada güvenlik görevlisi olarak çalışan 58 yaşındaki Halim Turkan, motosikletini kapının önüne park etti. Caddeden aşağıya doğru yürüyen yabancı uyruklu bir kişi, motosikletin arkasında asılı olan Türk bayrağını çekerek eline aldı.

Zanlıyı kovaladı ama yakalayamadı

Bayrağın alındığını gören güvenlik görevlisi Turkan, yabancı uyruklu zanlıya bağırmaya başladı. Şüpheli kişi, bıçak çekerek Turkan’ın üzerine yürüdü. Merdivenin yanında bulunan sopayı eline alan Turkan, yabancı uyruklu zanlıyı kovalamaya başladı. Bağrışmaları duyan vatandaşlar olaya müdahale etmek istedi. Vatandaşlara da bıçak sallayan yabancı uyruklu şüpheli, olay yerinden kaçmayı başardı.

“Üstüme hışımla geldi”

Meydana Gelen olayı anlatan güvenlik görevlisi Halim Turkan, “Biri caddeden geldi. Bayrağı çekip aldı. Bende içerdeydim. Motosiklet benim olduğu için bayrak sürekli üstünde duruyor. Azerbaycan bayrağım da vardır. İkisini yan yana takarım her zaman. Adam bayrağı tuttu çekti. Ben onu görünce dayanamadım. Yani, ne maksatla çekti? Bayrak gerekir olursa bayrağı almak için mi çekti? Ama yapılan hareket o değildi. Kırarak paçavra gibi sallıyordu. Ben ona çok sinir oldum. O anda ‘niye öyle yaptın?’ diyerek bağırarak arkasından koştum. Benim bağırmama karşın anında döndü. Üstüme hışımla geldi. Buraya geldi. O mesafeye geldikten sonra ben fark ettim ki elinde bıçak var. Bana doğru hamle yaptı, ben o an da geriye attım kendimi. Bilerek üstüne gitmek istemedim. Bıçak var adamda” şeklinde konuştu.

Güngören’de Türk bayrağını motosikletin üstünden alan kişiyi sopayla kovaladı

“Yakalasaydık lüzumlu yanıtı verecektik”

Merdiven altında bulunan sopayı aldığını belirten Turkan, “Sopalardan birini aldım. Onu kaptığım gibi tekrar peşine gittim. Elinde bıçakla kaçtı. Yukarıya doğru kaçtı. Vatandaş da Cuma namazından çıkmıştı. ‘Yakalayın şu meczubu’ diyerek bağırdım. 15-20 kişi tutmaya çalışırken o anda bıçak sallıyordu. Yakalayamadık, kaçtı. En çok ona üzüldüm. Yakalayamadığımıza yanıyorum. Yakalasaydık lüzumlu yanıtı verecektik. Polis arkadaşlara da söyledik. Başka birine saldırabilir. Kimliğini düşürdü. Üstünde Libyalı olduğu yazıyor” şeklinde konuştu

“Niye yakalayamadım diyerek kendimi yiyorum”

Yabancı uyruklu kişinin kaçtığını belirten Turkan, “Yakalasaydım elimdeki sopayı kafasında gözünde kırardım. Elindeki bıçağı alıp daha çok zarar verebilirdim. O kadar gözüm döndü ki o an onu öldüresim geldi. Niye yakalayamadım diyerek kendi kendimi yiyorum. Vatandaşın biri devirse altıma alacaktım. Yapmış olduğu hareket çok dokundu. Bayrağı isterse veririz. Maksadı farklı. Bu ülkeye gelmişsin, ekmeğini yiyorsun. Bayrağa saldırması zoruma gitti. Motosiklet devrilseydi tepki göstermezdim. Bayrağı yapılan harekette o kol kırılır” şeklinde konuştu.

O anlar kamerada

Meydana Gelen o dakikalar güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Görüntülerde, yabancı uyruklu kişinin motosikletin üstünde bulunan bayrağı aldığı görülüyor. Daha sonra kendisine tepki gösteren güvenlik görevlisinin üstüne bıçakla geliyor. Eline sopa alan güvenlik görevlisi adam, zanlıyı kovalıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.