adplus-dvertising

Güney Kore First Lady’si Kim, ülkedeki köpek eti tüketimini eleştirdi

Güney Kore First Lady’si Kim Keon-hee Güney Kore basınına verdiği demeçte, köpek eti tüketimini eleştirerek, köpek eti yemekten kaçınmanın “insanın en iyi arkadaşına saygının ifadesi” olduğunu ve bunun “hayata saygı” manasına geldiğini ifade etti.
Takip et
Güney Kore First Lady’si Kim, ülkedeki köpek eti tüketimini eleştirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Kore’de her sene köpek eti tüketimi için ortalama 1 milyon köpeğin katledildiği tahmin edilirken, köpek etine olan talep özellikle gençler arasında son senelerde mühim ölçüde azaldı. Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’un eşi First Lady Kim Keon-hee, Güney Kore basınına verdiği demeçte, köpek eti tüketimini eleştirdi.
Güney Kore ve Çin’in şu anda büyük ekonomiler arasında insanların köpek eti tükettiği tek ülkeler olduğunu söyleyen Kim, “Köpek eti yememek, nihayetinde insanın en iyi arkadaşına saygının bir ifadesidir ve aynı zamanda yaşama saygı manasına gelir” şeklinde konuştu.

Güney Kore First Lady’si Kim, ülkedeki köpek eti tüketimini eleştirdi

Güney Kore’nin gelişmiş ülkeler arasında “en zayıf hayvan koruma kanunlarına” sahip olmasından şikayet eden Kim, hayvan istismarcılarına ceza verilmesi çağrısında bulunarak, “Ülkemizde ortalama 15 milyon insanın evcil hayvanı var. İstismarcılara verilen cezalar kuvvetlendirilerek düzen sağlanırsa olgun bir toplum olabileceğimize inanıyorum. Neticede, hayvan istismarı ve aile içi şiddet aynı kökten yalnızca farklı dallardır” şeklinde konuştu.

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon, daha önce seçim kampanyasında hayvan istismarına yönelik cezaların artırılacağını ve köpek eti tüketiminin yasaklanması yönünde çalışma yapacağını açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.