adplus-dvertising

Güney Afrika’daki sel felaketinde can kaybı 443’e ulaştı

Güney Afrika’nın KwaZulu-Natal eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölü sayısı 443’e ulaştı.
Takip et
Güney Afrika’daki sel felaketinde can kaybı 443’e ulaştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Afrika’nın KwaZulu-Natal eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında can kaybı artıyor. KwaZulu-Natal Eyalet Başbakanı Sihle Zikalala düzenlediği basın toplantısında, eyaletteki can kaybının 443’e ulaştığını ifade ederek, 63 kişinin kayıp olduğunu söyledi. Eyalette arama-kurtarma çalışmaları bir haftadır devam ederken, sellerin KwaZulu-Natal’da ortalama 700 milyon dolar hasara yol açtığı tahmin ediliyor.

Afet bölgesi ilan edilmişti

KwaZulu-Natal’da geçtiğimiz hafta sonu boyunca kesintisiz devam eden yağış, 11 Nisan’da şiddetli sağanağa dönüşmüştü. Eyaletin merkezi ve ülkenin en büyük şehirlerinden olan Durban ve çevresinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymaları yaşamı durma noktasına getirirken, KwaZulu-Natal 13 Nisan’da afet bölgesi ilan edilmişti. Evler, yollar ve köprüler sular altında kalmış, Afrika’nın en işlek limanlarından birinde nakliye konteynerleri de suya gömülmüştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.