adplus-dvertising

Güney Afrika’da gece kulübünde ölen 21 genç gazdan zehirlenmiş olabilir

Güney Afrika’da bir gece kulübünde ölü bulanan 21 gencin gazdan zehirlenmiş olabilecekleri üstünde duruluyor.
Takip et
Güney Afrika’da gece kulübünde ölen 21 genç gazdan zehirlenmiş olabilir
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Afrika’da bir gece kulübünde 21 gencin gizemli bir biçimde yaşamını yitirdiği olayla alakalı soruşturma sürüyor. Soruşturmaya yakın bir kaynak, gençlerin zemin katta yetersiz havalandırılan bir odada gaz sızıntısından zehirlenerek ölmüş olabilecekleri olasılığı üstünde durulduğunu ifade ederek, ölümlerin karbon monoksit zehirlenmesinden mi, propan gazından mı yoksa barın içinde yanan başka bir petrol ürününden mi kaynaklandığını belirlemek için testlerin sürdüğünü aktardı.

Kaynak öte yandan, cesetleri incelerken cesetlerden tuhaf bir kimyasal koku geldiğini söyleyerek, bunun hangi kimyasal olduğunun net olmadığını ve polisin olay yerindeki bütün aletleri incelediğini sözlerine ekledi.

Adli tıp ekibinden bir sözcü, nihai rapor çıkana kadar soruşturmanın herhangi bir yönü hakkında yorum yapmayı reddetti. Doğu Kap eyalet hükümeti tarafından yapılan açıklamada ise, yaşamını yitiren gençler üstünde otopsi yapıldığı ve örneklerin inceleme için bir laboratuvara gönderildiği aktarıldı.

Güney Afrika’nın Doğu Londra şehrindeki Enyobeni isimli gece kulübünde 26 Haziran’da, sınavların bitişini kutlamak için toplanan 14-20 yaşları arasındaki 21 genç halen belirlenemeyen bir sebeple ölmüştü. Yaşamını kaybedenler arasında 13 yaşında bir kız çocuğu da bulunurken, 18 yaşından küçüklere alkol servisi yapmanın kanun dışı olduğu Güney Afrika’da söz konusu gece kulübü olayın sonrasında kapatılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.