adplus-dvertising

Güney Afrika, Omicron varyantı sebebiyle uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını istedi!

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Ramaphosa, Omicron sebebiyle uygulanan seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasını isteyerek, “Yasakların bu varyantın yayılımını durduracağına inanmak saflık olur” ifadesini kullandı.
Takip et
Güney Afrika, Omicron varyantı sebebiyle uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını istedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Afrika Cumhuriyeti, koronavirüsün Omicron varyantı sebebiyle kendisine seyahat kısıtlamaları uygulamaya başlayan ülkelerden geri adım atmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, ulusa sesleniş konuşmasında, Güney Afrika’ya uygulanan seyahat kısıtlamalarını “haksızlık” ve “ayrımcılık” olarak nitelendirdi.

“DAHA ÇOK ZARAR VERMEYİN”

Ramaphosa, “Ülkemize ve Güney Afrika’daki kardeş ülkelere seyahat kısıtlamaları uygulayan bütün ülkeleri, ekonomilerimize ve halkımızın geçim kaynaklarına daha çok zarar vermeden, kararlarından acilen geri dönmeye ve kısıtlamaları kaldırmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Kısıtlamaların, Covid-19’dan etkilenen Güney Afrika ülkelerinin ekonomisini daha fazla etkileyeceğine dikkati çeken Ramaphosa, bu vaziyetin ülkelerin salgınla mücadele kapasitesini olumsuz etkilediğini vurguladı.

“BUNA İNANMAK SAFLIK OLUR

Rampohosa, “Bir avuç ülkeye seyahat yasakları getirmenin bu varyantın yayılımını durduracağına inanmak saflık olur. Dünyanın geri kalanını kapatan bir ada ülkesi değilseniz bu virüs dünyaya yayılacaktır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Ramaphosa öte yandan, Güney Afrika’nın Omicron varyantı sebebiyle Covid-19 önlem seviyesini yükseltmeyeceğini açıkladı.

Güney Afrika, halihazırda 00.00-04.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağını içeren ve en alt önlem seviyesi olan 1’inci seviye önlemleri uyguluyor.

Aralarında Türkiye, İngiltere, ABD, Kanada, Almanya, Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de bulunduğu çok sayıda ülke, 25 Kasım’da Omicron varyantının belirlemesini takiben Güney Afrika Cumhuriyeti başta olmak üzere bazı Afrika ülkelerine seyahat kısıtlamaları getirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.