Yeni Kabine ilk kez bugün toplanıyor! Öncelik ekonomi olacak

Seçimden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki ilk Kabine Toplantısı bugün yapılacak. İşte, toplantının ana gündem maddeleri!

Yeni Kabine ilk kez bugün toplanıyor! Öncelik ekonomi olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıklamıştı. Yeni kabine ile ilk toplantı 6 Haziran Salı yani bugün toplanacak. Gündem maddeleri arasında; ekonomi, İsveç ve terör ilk sırada yer alacak. İşte, bugünkü kabine toplantısı ile ilgili detaylar!

YENİ KABİNE İLE İLK TOPLANTI BUGÜN

Türkiye Yüzyılı resmi olarak başladı. Yeni kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı ve yeni bakanlar belli oldu. Seçimden sonraki ilk kabine toplantısı ilse bugün yapılacak. Toplantıda yeni dönemin yol haritası değerlendirilecek. Kabine toplantısında ekonomiye ve enflasyona öncelik verilecek. Gündem maddeleri arasında;  dış politika ve terörle mücadele de yer alacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek olan Kabine toplantısı, bugün saat 15:00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ve seçimden sonra ilk kez düzenlenecek. 

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kabine'yi ekonomide yeni yol haritası hakkında bilgilendirecek. Enflasyonun tek haneli rakamlara düşmesi için neler yapılabileceği görüşülecek. Ev hanımlarına emeklilik şansı, faizsiz evlilik kredisi gibi vaatler ile ilgili kararlar alınması da bekleniyor.

Kabine Toplantısı'nın bir diğer konusu İsveç'in NATO üyeliği olacak. Hakan Fidan bakanlığında dış politika da görüşülecek. Yurt içi ve sınır ötesinde terörle mücadele kapsamında yapılacak operasyonlar da toplantıda ilgili bakanlar ve kurmaylar tarafından ele alınacak.

Yeni Kabine ilk kez bugün toplanıyor! Öncelik ekonomi olacak
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın