Haber.com

Yeni Aldığı Togg'u Yüksek Fiyatla Satışa Çıkaran Kişi Hakkında İnceleme Başlatıldı

Togg'unu 3 buçuk milyon liraya satışa çıkaran kişi hakkında inceleme başlatıldı. Detaylar haberimizde...


RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, KESK Konfederasyonu'na bağlı Haber Sen Şube Başkanı Sadık Canyurt'un, yerli otomobilimiz TOGG üzerinden şaşırtıcı bir fiyat manipülasyonu yapmış olabileceği iddialarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Şahin, bu haberlerin üzerine konunun incelenmeye başlandığını belirtti.

TOGG'un web sitesi üzerinden gerçekleştirilen ön sipariş sürecinde 177 bin 467 kişi yer aldı ve noter huzurunda yapılan çekilişle 20 bin kişi araçlarını almaya başladı. Bu 20 bin kişi, ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerini içeren bir sıralı listeden seçilmişti.

Bir kişi, sahip olduğu TOGG'u ikinci el araba sitesinde satışa çıkardı. İlanında, Ankara'da bulunan ve sadece 600 km yol yapmış olan TOGG'un 3.5 milyon TL'ye satıldığı belirtiliyordu. Standart satış fiyatının ise 1 milyon 215 bin TL olduğu ifade edildi.

Bu kişinin iddia edilen ismi Sadık Canyurt'tu ve RTÜK Uzmanı olarak görev yapıyordu. RTÜK Başkanı Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

Yayınlanma 2023-05-25 10:52:00
Okunma Sayısı 225
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?