Üsküdar Çekmeköy Metro Hattında Arıza Nedeniyle Seferler Durdu

Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı, Teknik Arıza Nedeniyle Üsküdar-Yamanevler Arasında Sefer Yapamıyor

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattında Arıza Nedeniyle Seferler Durdu

İstanbul'da bugün M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı'nda meydana gelen bir teknik arıza nedeniyle seferler aksadı. Metro İstanbul'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, arızanın kumanda merkezinden kaynaklandığı belirtildi. Seferler sadece Yamanevler-Çekmeköy istasyonları arasında gerçekleştirilebiliyor.

Bu durumda Yamanevler istasyonundan çıkan bir yolcu, yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi. Yolcu, Altunizade'ye gitmek için metro kullanmayı planladığını ve oradan da Fikirtepe'ye geçeceğini söyledi. Ancak, arızanın oluşmasıyla birlikte metroya binemeyeceğini fark etti. İstasyondan çıkan diğer insanlarla birlikte ücretsiz İETT otobüslerine yönlendirildi. Otobüs durağında yoğunluk yaşandı.

Vatandaşın ifadesine göre, durumdan haberdar olmayan birçok kişi, ne yapacaklarını bilemedi. Otobüs veya taksi seçeneği arasında kararsız kalan vatandaşlar, ne yapacaklarını düşünerek beklemek zorunda kaldılar. Arızanın ne zaman giderileceği hakkında net bir bilgi verilmemesi, insanların endişesini artırdı.

Arızanın kumanda merkezinden kaynaklandığı bilgisi, teknik ekip tarafından sağlandı. Bu nedenle, onarımın ne kadar süreceği konusunda da bir belirsizlik vardı. İnsanlar işlerine yetişmek veya günlük aktivitelerini sürdürebilmek için alternatif ulaşım yöntemleri arayışına girdi.

İETT'nin ücretsiz otobüs seferleri, yolculara bir geçici çözüm sunarken, yoğunluk oluştuğu için bazı insanlar mağdur oldu. Otobüslere binmek için uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalan yolcular, zamandan tasarruf edebilmek adına başka seçeneklere yönelmeyi düşündüler.

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattında Arıza Nedeniyle Seferler Durdu
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın