Facebook
Twitter
LinkedIn
YouTube
Instagram
Haber.com
İstanbul
AÇIK
26°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Haber Gündem Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, THY ve milli takım tartışmasını açıkladı

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, THY ve milli takım tartışmasını açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, elektronik haberleşme sektöründeki gelişmeleri ve e-devlet kullanım istatistiklerini paylaştı. Türk Hava Yolları'nın milli takımlara yönelik sponsorluklarına da değindi.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, THY ve milli takım tartışmasını açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Dijital Komisyonu'nda milletvekillerine bilgi verdi. Elektronik haberleşme sektöründe 19 farklı yetkilendirme alanında 455 şirket tarafından 834 farklı yetki belgesiyle hizmet sunulduğunu belirtti. Uraloğlu, ülkemizde sabit ve mobil geniş bant internet abone sayısının 93,3 milyona ulaştığını ifade etti. Sabit hatlardan yaklaşık 19,5 milyon abone bulunurken, geri kalan 73,5 milyon abone mobil hatlardan hizmet alıyor.

E-devlet Kullanımı ve İstatistikleri

Bakan Uraloğlu, e-devlet uygulaması hakkında da bilgi verdi. 2010 yılında 2 milyon olan kullanıcı sayısının bugün 65 milyona ulaştığını belirtti. E-Devlet Kapısı üzerinde 2008'de 22 olan hizmet sayısının ise günümüzde 8 bin 200'e yükseldiğini aktardı. Avrupa Komisyonu'nun 2023 yılı e-Devlet Kıyaslama Raporu'na göre ülkemizin, 35 ülke arasında 10'uncu sırada yer aldığını vurguladı. Rapor, kullanıcı odaklılık, şeffaflık, anahtar kolaylaştırıcılar ve sınır ötesi hizmetler olmak üzere dört başlık altında ülkelerin sıralandığını gösterdi.

Voleybol Milli Takımı ve Türk Hava Yolları

Bakan Uraloğlu, 2024 Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2. etap müsabakaları için ABD'ye giderken ekonomi sınıfında seyahat eden A Milli Kadın Voleybol Takımı ile ilgili gelen soruları yanıtladı. Türk Hava Yolları'nın milli takımlarla yüksek miktarlarda sponsorluk anlaşmaları olduğunu belirterek, iletişimdeki aksaklıklara dikkat çekti. Bakan, dönüş uçuşlarını business sınıfında organize etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Abdulkadir Uraloğlu'nun Değerlendirmeleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, elektronik haberleşme sektörü ve e-devlet uygulamasıyla ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Ayrıca Türk Hava Yolları'nın sponsorluk anlaşmaları ve milli takımlarla ilişkisi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan, sektördeki gelişmeleri takip ettiklerini ve iletişimdeki aksaklıkların giderilmesi için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kocaeli'de velinin öğretmene saldırısı Bakan Tekin'i harekete geçirdi!

Kocaeli'de velinin öğretmene saldırısı Bakan Tekin'i harekete geçirdi!

Sponsorlu bağlantılar