Türkiye, uluslararası arena da büyük rol oynuyor!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Türkiye'nin uluslararası arenada etkin bir rol oynadığını belirtti. Türkiye'nin sözü dinleniyor, dedi.

Türkiye, uluslararası arena da büyük rol oynuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin uluslararası alanda etkin bir rol oynadığını ve dünyanın Türkiye'nin ne dediğine dikkatle baktığını belirtti. Kendilerini milletin gücüyle desteklenmiş hissederek, Türkiye'nin itibarına yakışır şekilde çıkışlar yaptıklarını ifade etti.

Erdoğan, özellikle Filistin davasında Türkiye'nin haklı duruşuna tam destek verdiklerini ve bu desteğin, Gazze'deki kardeşlerinin sesinin uluslararası platformlarda duyulmasını sağladığını vurguladı. Türkiye'nin tarihsel sorumluluğunun bilincinde olduklarını ve bu bilinçle hareket ettiklerini belirten Erdoğan, ortaya koydukları tezlerin haklılığına itibarın arttığını dile getirdi.

Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Ortak Zirvesi'nde Türkiye'nin tezlerinin sonuç bildirgesini şekillendirdiğini ve bu durumun kendileri için son derece kıymetli olduğunu ifade etti. Türkiye'nin sözlerinin dikkate alındığı bir dönemde olduklarını belirten Erdoğan, her konuda dünyanın Türkiye'ye baktığını söyledi.

Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin uluslararası alanda güçlü bir sesi olmasının arkalarında dimdik duran milletin güveni ve sarsılmaz desteği sayesinde olduğunu vurguladı. Kendilerinin millete verdiği sözü tutarak dik duracaklarını ve ülkenin itibarını asla düşürmeyeceklerini, her yerde en güçlü şekilde savunacaklarını belirtti. Erdoğan, milletin desteğiyle Türkiye'nin itibarına yakışır şekilde hareket etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Türkiye, uluslararası arena da büyük rol oynuyor!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın