Sinan Oğan'dan Kılıçdaroğlu'na 2. tur mesajı: "Sana bu şansı ben verdim, teşekkür etmelisin"

Sinan Oğan, canlı yayında katıldığı bir programda, Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı sert sözler sarf etti. Oğan, Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak, "Eğer bugün 2. tura kaldıysanız, bunu Sinan Oğan sayesinde başardınız. Siz Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaya dair en küçük bir umut bile vermediniz. Hala bize karşı çıkıp sözler sarfediyorsunuz. İkinci bir şansı size ben verdim. Şimdi çıkıp bize teşekkür etmeniz gerekir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda %5'in üzerinde oy alan Sinan Oğan, beklenmedik bir sürprize imza attı. İkinci turda kimi destekleyeceği merak edilen Oğan, tercihini Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullandı. Oğan, TRT Haber canlı yayınında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert bir şekilde tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun ikinci tura kalmalarının sebebinin kendisi olduğunu savundu ve teşekkür beklediğini belirtti.

Oğan, Kılıçdaroğlu'ndan herhangi bir talebi olmadığını ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanmaları için ikna edici bir argüman sunmadığını dile getirdi. Oğan'ın kırmızı çizgisi HDP ile birlikte hareket etmemekti ve bu konuda ikna edici bir cevap alamadığını söyledi.

HDP'nin Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklamasıyla birlikte, Oğan, Türk Milliyetçilerinin HDP'nin olduğu yerde olamayacağını vurguladı. 21 yıllık bir iktidara karşın parlamentoyu dahi alamayanların vatandaşı ikna edemediğini belirtti.

Oğan, Meral Akşener'in masadan kalkmasına ve süreç dışına itilmesine değindi. İlkeler bazında uzlaşma sağladıklarını ve herhangi bir pazarlık yapmadıklarını belirtti.

Sinan Oğan'dan Kılıçdaroğlu'na 2. tur mesajı: "Sana bu şansı ben verdim, teşekkür etmelisin"
Bizi Takip Edin

Bize Katılın