Sel Felaketinde 14 Can Kaybı Var, Kayıplar Aranıyor

Sel Felaketinde 14 Can Kaybı Var, Kayıplar Aranıyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamaya göre Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan sel felaketi ile ilgili son bilgiler alındı. Bakan Soylu, selde hayatını kaybeden kişi sayısının 14’e yükseldiğini söyledi. Soylu, ifadelerine şöyle devam etti:

"Toplam 3 Yerde Arama Kurtarma Çalışmalarımız Devam Ediyor"

"Karaköprü, aslında Sırın Deresi Karşıyaka Mahallesi’nin olduğu alana doğru intikal ettik. Oradaki hasarı da tahribatı da gördük. Burada 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Biraz önce bir vatandaşımızın da hayatını kaybettiği bilgisi geldi. 11’di, 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Şu anda üç ihbar var. İki ihbar, bir tır şoförümüzün Bozova’daki kayıp ihbarı. Diğer ihbar da Piazza AVM’nin alt katında, oradaki bir temizlik görevlisiyle alakalı ihbar. Tam değerlendiremediğimiz ama çalışmalarımızı devam ettirdiğimiz o dalcıktaki bir ihbar var. Toplam 3 yerde arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor."

"Şanlıurfa’da 12, Adıyaman’da 2 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti"

"Şanlıurfa’da 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Adıyaman’da 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. 5 vatandaşımızla ilgili de arama kurtarma çalışmalarımız şu anda devam ediyor. Belediyelerimiz sahada çalışıyorlar. Hasar tespit çalışmaları da başladı."

"Akçakale-Şanlıurfa Yolu’nu Epey Bir Su Bastı"

"Bozova-Hilvan Yolu’nda iki yerde çökme meydana geldi. Buradaki çalışmalar devam ediyor, onarılacak. DSİ ile beraber Akçakale-Şanlıurfa Yolu’nu epey bir su bastı. Daha doğrusu şehre tam akmasın diye suyun bir bölümünü oraya doğru boşalttılar."
Sel Felaketinde 14 Can Kaybı Var, Kayıplar Aranıyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın