Neslican Tay İçin Heykel Yapıldı, Kanat Detayı Dikkat Çekti

Dördüncü defa kansere yakalan ve hayatını kaybeden Neslican Tay'ın heykeli yapıldı. Heykel Bodrum Belediyesi'nin girişine dikildi.

Neslican Tay İçin Heykel Yapıldı, Kanat Detayı Dikkat Çekti
Tümörden sebeple sol bacağını yitiren ve dördüncü defa kansere yakalanan Neslican Tay, 2 ay önce vefat etti. Verdiği mücadeleyle isminden çokça söz ettiren Tay, ölümüyle bütün Türkiye'yi yasa boğdu. Bodrum'da ikamet eden bir mimar da Neslican Tay'ın anısı yaşatmak için demirden bir heykel inşa yaptı.

HEYKEL BODRUM BELEDİYESİ'NE DİKİLDİ

Yeni Asır'ın haberine göre; Bodrumlu mimar Mustafa İşeri, kardeşleri Kadir ve Mehmet İşeri, hayatından ve sözlerinden çok etkilendiklerini ifade ettikleri Neslican Tay'ın çelikten birebir boyutlarda heykelini yaptılar. Kardeşler, yaptıkları heykeli Bodrum Belediyesi'ne verdiler. Belediye ise hediye edilen heykeli bahçesine dikti. Heykelin sırtında bulunan melek kanatları ise görenlere duygusal dakikalar yaşattı.

"ÖLÜME DE HAZIR OLMASI BİZİ ETKİLEDİ"

Neslican Tay'la ilgili tüm yayın ve haberlerden çok etkilendiğini söyleyen Mustafa İşeri, "Hayata olan bağlılığına karşın, kendisinin ölüme de hazır olduğunu ifade etmesi bizi çok etkiledi. Neslican'ın heykelini yapıp yaşatmak istedik" dedi.
Neslican Tay İçin Heykel Yapıldı, Kanat Detayı Dikkat Çekti

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın