Haber.com

Mansur Yavaş'a Canlı Yayında Soruldu: "Kılıçdaroğlu 2. Turda Kazanır mı?"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı canlı yayında "Kılıçdaroğlu 2. turda kazanır mı?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi: "Ben kazanacağını ümit ediyorum. Hem istiyorum hem de ümit ediyorum. Bunun için de gayret ediyoruz."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk TV canlı yayınına katıldı ve Ankara Temsilcisi Fevzi Çakır'ın sorularını yanıtladı. Yavaş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Yavaş, "MONTAJLAR İNSANLARI AYAKLANDIRDI" diyerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikinci turda seçimi kazanmasını umut ettiğini belirtti. Yavaş, bu umudunu gerekçelendirirken, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun beklenmedik bir şekilde diğer tarafa geçmesinin etkisiyle, sandığa gitmeyen ve Millet İttifakı'na oy vereceklerin harekete geçtiğini söyledi. Ancak en önemli etkenin, montajlar olduğunu vurguladı ve bu montajların insanları kışkırttığını dile getirdi. Ayrıca, artık Allah korkusu olmayan insanların bu tür manipülasyonlara inandığını ifade etti.

Yavaş, "BUNU 2019'DA DA YAŞADIK" diyerek sözlerini sürdürdü. Kendisinin bir televizyon programında söylemediği bir şeyin sağda solda yayıldığını ve bu montaj videoların insanların öfkesini körükleyerek daha da güçlendiğini ifade etti. Rahatsız olduklarını belirten Yavaş, yapılmadıkları ve söylemedikleri şeyler üzerinden iftira atıldığını dile getirdi. Bu durumu 2019 yılında da yaşadıklarını hatırlattı ve o dönemde Abdullah Öcalan'ın resmen AK Parti'ye oy istediğini söylediği günlerin yaşandığını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk canlı yayınında yaptığı açıklamalarda, Kılıçdaroğlu'nun ikinci turda seçimi kazanacağını ümit ettiğini belirtti. Yavaş, bu ümidini, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun beklenmedik bir şekilde diğer tarafa geçmesi ve sandığa gitmeyen Millet İttifakı seçmeninin harekete geçmesiyle dayandırdı.

Yayınlanma 2023-05-25 11:05:00
Okunma Sayısı 245
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?