Kemal Kılıçdaroğlu konuşurken kürsüye çıkan isyan etti

Aile Destekleri Sigortası buluşmasında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamaları sırasında kendisine seslenen bir kadını kürsüye davet etti. Geçim derdi yaşadığını söyleyen kadın, “Gelen gün giden günü aratıyor. Öyle bir zor yaşam geçiriyoruz ki. Bize hâlâ tozpembe bir tablo çiziyorlar, ben bilmiyorum bana hiç olmadı o toz pembe yaşam” şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşurken kürsüye çıkan isyan etti

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası buluşmasında mühim açıklamalarda bulundu.

"TÜRKİYE KAZANIYORSA HAKÇA DAĞITILMALI"

Birçok kadının kürsüye çıkarak yaşadığı sıkıntıları anlattığı programda daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Her evde huzur ve bereketin olmasını sağlayacağız. Kişiler değil, devlet kazanmalı. Türkiye kazanıyorsa hakça dağıtılmalı. Şu an belediyelerimizde var, bütün Türkiye'ye uygulayacağız. Her evde asgari bir gelir güvencesi gerekir. Siyaset, toplumu huzurlu kılmaktır. Saraylarda oturmak gibi bir kaygım yok, sizin gibi yaşayacağım. Ev kadınlarının da emeklilik hakkı olabilmeli. Hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim." şeklinde konuştu.

"BANA HİÇ OLMADI O TOZ PEMBE YAŞAM"

Kılıçdaroğlu konuşmasını yaparken, bir kadın ise kürsüye seslendi. Yaşadığı mağduriyeti anlatan kadın, Kılıçdaroğlu tarafından kürsüye davet edildi. 59 yaşında olduğunu ve eşinin vefat ettiğini, yalnız başına çocukları ile torunlarına destek olmaya çalıştığını söyleyen kadın, "Gelen gün giden günü aratıyor. Öyle bir zor yaşam geçiriyoruz ki. En yakından en acı biçimde yaşayan ben oldum. Yeri geldi çocuklarımın önüne bir tas koyduğumda geri çekildiğim de oldu. Bize hâlâ tozpembe bir tablo çiziyorlar, ben bilmiyorum bana hiç olmadı o toz pembe yaşam." ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşurken kürsüye çıkan isyan etti
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın