Kabine'nin En Genç Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Görevi Mustafa Varank'tan Devraldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan yeni Kabine'de, Sanayi Bakanlığı görevine getirilen Mehmet Fatih Kacır, resmi bir törenle Mustafa Varank'tan görevi devraldı. 1984 doğumlu olan Kacır, Kabine'nin en genç bakanı unvanını taşıyor. Yaptığı açıklamada, "Biliyoruz ki hedeflerimiz çok yüksek ve bunun farkındayız. Türkiye Yüzyılını gerçekleştirmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, sizlerin desteğiyle canla başla çalışacağız" sözlerini dile getirdi.

Kabine'nin En Genç Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Görevi Mustafa Varank'tan Devraldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Çankaya Köşkü'nde düzenlenen bir basın toplantısıyla yeni Kabine üyelerini kamuoyuna duyurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine ise 1984 doğumlu Mehmet Fatih Kacır getirildi.

Kabine'deki ilk devir teslim töreni bugün gerçekleşti ve yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, kameraların karşısına geçerek görevi önceki bakan Mustafa Varank'tan devraldı.

Önceki bakan Mustafa Varank, devir teslim töreninin ardından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Hükumet sisteminin ilk Kabine'sinde bizlere görev vermiş olması ve 5 yıl boyunca ona yol arkadaşlığı yapmamıza izin verdiği için müteşekkiriz. Hayatlar gibi görevler de geçicidir, bu görevleri sorumlulukları her zaman millete hizmet etme sevdasıyla yaptığınızda sonuç alabilirsiniz. Bu bir takım çalışması. 5 yıl boyunca başlatılan birçok yeniliğe imza attık, Türkiye'nin otomobilinden ilk unicorn'una kadar. Çalışmalarımızı ekip arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Devir teslim töreninin ardından söz alan yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum. Görevi devraldığım için mutluyum. Sizleri selamlıyorum" şeklinde konuştu.

Kabine'nin En Genç Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Görevi Mustafa Varank'tan Devraldı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın