Haber.com

JTI Türkiye’den sigaraya zam açıklaması

JTI Türkiye Genel Müdürü Conrad Politt, “Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir vaziyet söz konusu değil” açıklamasında bulundu.

JTI Türkiye Genel Müdürü Conrad Politt, sigara ürünlerine zam geleceği beklentisiyle şirketlerin sigara satışlarını durdurduğu ya da azalttığı yönündeki iddialara ilişkin, \"Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir vaziyet söz konusu değildir.\" ifadesini kullandı.

Politt, sigara ürünlerine zam geleceği beklentisiyle şirketlerin sigara satışlarını durdurduğu ya da azalttığı yönündeki iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

JTI Türkiye\'nin imalattan tedarike tüm süreçlerinin normal seyrinde devam ettiğini aktaran Politt, \"Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir vaziyet söz konusu değildir. Nereden kaynaklandığını anlamlandırmakta zorluk çektiğimiz bu spekülasyonun, piyasa paydaşlarının sağduyulu tavrıyla bir an önce sona ermesini bekliyoruz.\" değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma 2023-05-25 13:12:58
Okunma Sayısı 217
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?