Haber.com

İmamoğlu, Bayrampaşa’da esnaf ile yaşanan tartışmayı anlattı: Onu dava edeceğim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa’da vatandaşlarla bir araya geldi. Pazar esnafını ziyaret ettiği sırada, bir esnafla yaşadığı münakaşayı anlatan İmamoğlu, “Onu dava edeceğim. Sonuna kadar da hakkımı arayacağım. Efendim yazıyorlar, ben ona, ‘Ahlaksız, terbiyesiz’ demişim. Daha ne diyeyim? Tabii ki ahlaksız, terbiyesiz. Niye? Arkadaşlar, burada hiç kimsenin milli duygularına laf etmek, benim haddim olabilir mi?” şeklinde konuştu.

İmamoğlu, Bayrampaşa'da esnaf ile meydana gelen münakaşayı anlattı: Onu dava edeceğim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yıldırım Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Bayrampaşa'da pazarı esnafını ziyaret ettiği sırada meydana gelen münakaşaya değinen İmamoğlu, "Aldanmanın, aldanışın bugün Bayrampaşa'da bir olayını yaşadım. Pazar yerine girerken, pazara girdik, gençler burayı dinleyin, iyi anlatalım ki, insanlarımız buradan ders çıkarsın. Tezgahın üstünden, bir belediye Başkanı ziyarete gelmiş. Ben ne diyorum? Kimseye, 'Oyunuzu istiyorum' demiyorum. Hayırlı işler diyorum, bereketli pazarlar diyorum. 'Gününüz bereketli olsun' diyorum. Kimseyi de orada, Bana oyunu ver, biz oyunuzu istiyoruz, vallahi de demiyorum, billahi de demiyorum. Gezintim hep böyledir pazar yerlerinde. Meydanlarda isterim. Televizyonlarda isterim. O ayrı. Ya da birebir siyasi toplantılarda bunu isterim. Ama pazar yerinde belediye başkanı kimliğimle gezdiğim için insanlara nezaketli davranırım. Öyle girmişim, hayırlı işler demişim, daha birinci tezgah. Bana direkt, esnaf, esnaf değil, öyle esnaf olmaz. Bana direkt 'Sen PKK'lısın, PKK'lı istemiyorum' şeklinde konuştu. Sabırla uyardım. Israrla 'PKK'lısın, PKK'yla yan yanasın' bende o zaman sen PKK'lısın demek ki' dedim" ifadelerini kullandı.

"ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

İmamoğlu, "Ben, bir terör örgütünün adını burada bu şekilde anmaktan utanıyorum. Bunu benim yüzüme belirten kişi, o aldanmış zavallı. Onu aldatanlar asıl günahkar. Ben toplumdan birisine, ne dava bu şekilde açarım, ne ederim; çözüm ararım. Ama onu dava edeceğim. Sonuna kadar da hakkımı arayacağım. Efendim yazıyorlar, ben ona, 'Ahlaksız, terbiyesiz' demişim. Daha ne diyeyim? Tabii ki ahlaksız, terbiyesiz, Niye? Arkadaşlar, burada hiç kimsenin, milli duygularına laf etmek, benim haddim olabilir mi? Olabilir mi? Buna bir Allah'ın kulu boyun eğebilir mi? Biz ne için yaşıyoruz? Biz ailemiz için, yuvamız için, vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için yaşamıyor muyuz? Sen kim oluyorsun da bana terör örgütü mensubu ya da terörist muamelesi yapacaksın? Ama o zavallıyı dava edeceğim. Ama benim asıl hesabım kiminle biliyor musunuz? Ona onu dedirtenlerle. Hesabım onlarla. Ben onlarca yalana, iftiraya, kul hakkı yemeye dair onlarca ayeti, Kur'an-ı Kerim'den çıkartır, burada okurum size. Ama bura yeri değil." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, "Yahu Allah aşkına, Müslüman evladı, bir Müslüman, bizim dinimize üye, ama söyleyeyim, dini pazarlayanlar değil, inançlı insanlardan bahsediyorum. İnancıyla, kalbiyle, yüreğiyle Allah arasında olanlardan bahsediyorum. O güzel inancımızın, Allah aşkına bu kadar büyük günah dediği şeyi, bu millete yaşatanlara yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun. Ve onları Allah ıslah etsin. Onları Allah'a havale ediyorum. Allah onların gazabından bu milleti korusun. Evlatlarımızı korusun" diyerek konuştu.

Yayınlanma 2023-05-25 22:47:01
Okunma Sayısı 191
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?