Eski Bakan Suat Kılıç, AK Parti'den İstifa Etti

AK Parti'nin eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, parti üyeliğinden istifa etti. Kılıç, bundan sonra "yerli ve milli siyasete" katkıda bulunmaya devam edeceğini ifade etti.

Eski Bakan Suat Kılıç, AK Parti'den İstifa Etti

AK Parti'de üç dönem milletvekilliği yapmış olan ve 2011-2013 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapmış olan Suat Kılıç, istifa ettiğini duyurdu.

Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "8 yıllık bir aradan sonra, ilkelerim ve hedeflerime uygun bir platformda yerli ve milli siyasete katkı sağlamaya devam edeceğim" dedi.

Suat Kılıç, 3 Kasım 2002'den 7 Haziran 2015'e kadar AK Parti üyesi olarak önemli görevler üstlendiğini belirterek, 3 Haziran 2023 tarihi itibarıyla üyeliğini sonlandırdığını ifade etti. Kendisinin AK Parti'deki görev sürecinde millete hizmet etme onurunu yaşadığını ve desteklerini esirgemeyen halka teşekkür etti.

Kılıç, siyasetin halka hizmet etme fırsatı sunduğunu ve en genç milletvekili, grup başkanvekili ve bakan olma imkanını elde etmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a içtenlikle teşekkür etti. Meclis, parti, bakanlık ve devlette görev yaptığı süre boyunca tanıdığı, birlikte çalıştığı ve sevdiği insanlara da minnettarlığını iletti.

Suat Kılıç, AK Parti'nin kuruluşundan itibaren Türkiye'nin her köşesinden genç kardeşlerle birlikte çalışmanın onurunu yaşadığını ifade etti. Gençlerin inançlı ve vatansever bir şekilde yollarının kesişmesini sağlayan Allah'a şükranlarını sundu.

Kılıç, Türk milletine sadakat ve Türkiye Cumhuriyeti'ne hizmetten ayrılmayacaklarını dile getirerek, gelecekte de fikir, katkı ve dualarıyla yol göstermelerini beklediğini belirtti.

Eski Bakan Suat Kılıç, AK Parti'den İstifa Etti
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın