Facebook
Twitter
LinkedIn
YouTube
Instagram
Güncel Haberler
İstanbul
AÇIK
20°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
ANASAYFA Gündem Emeklilere 5 Bin TL, annelere 4 Bin TL yardım kararı!

Emeklilere 5 Bin TL, annelere 4 Bin TL yardım kararı!

Emekli ve annelere yapılacak yardımlar belirlendi! Emeklilere 5 bin TL, annelere ise 4 bin TL destek sağlanacak. Detaylar açıklandı.
yazar
Güven KOCAAVCI
Haber Bey'i
Emeklilere 5 Bin TL, annelere 4 Bin TL yardım kararı!

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin Mayıs ayı toplantısında, emeklilere ve yeni doğum yapan annelere yönelik önemli kararlar alındı. Bu kapsamda, emeklilere 5 Bin TL, doğum yapan annelere ise 4 Bin TL yardım sağlanacak. Ancak, bu yardımların koşulları oldukça ağır olduğundan şimdiden eleştirilmeye başlandı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nun seçim vaatleri arasında yer alan bu yardımların karara bağlanmasına ilişkin komisyonun kararı, meclis oylamasıyla kabul edildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Mayıs Ayı Toplantısı Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk oturumunu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Gündemdeki maddeler arasında yer alan Horoz Kart uygulaması ile birlikte emeklilere ve yeni doğum yapan annelere yönelik yardım konusu da görüşüldü. Komisyon kararının meclis oylamasında oy çokluğuyla kabul edilmesiyle birlikte yardım miktarları da belirlendi.

Emeklilere Yönelik Yardım Koşulları Kabul edilen karara göre, emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesi kararlaştırıldı. Ancak, bu yardımdan faydalanabilmek için belirli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Emeklilerin yardıma hak kazanabilmesi için, 01 Nisan 2024 tarihinden altı ay öncesine kadar Denizli il sınırları içinde ikamet etmiş olmaları, aylık gelirlerinin en fazla 10 bin TL olması, kendileri ve eşleri adına vergi mükellefiyetlerinin bulunmaması, hane halkından kimsenin üzerine tapu kaydının olmaması gibi pek çok koşulu yerine getirmeleri gerekiyor.

Yeni Doğum Yapan Annelere Yönelik Destek Meclis kararıyla, yeni doğum yapmış annelere de çeyrek altın değerinde 4 bin TL yardım yapılması kararlaştırıldı. Yardımdan faydalanacak kişilerin, doğum tarihinden altı ay öncesine kadar kesintisiz olarak Denizli il sınırları içinde ikamet etmiş olmaları, hane gelirlerinin tek asgari ücret miktarını aşmaması, kendileri ve eşleri adına vergi mükellefiyetlerinin bulunmaması gibi koşulları taşımaları gerekiyor. Yardım, 1 Nisan 2024 tarihinden sonra bebek sahibi olan annelere yönelik olarak yapılacak.

Horoz Kart Uygulaması ve İhtiyaç Sahiplerine Destek Meclis ayrıca, belediyenin bütçe imkanları doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine Horoz Kart ile destek verilmesi kararı aldı. Yardımlar, Büyükşehir Belediye Başkanının onayı ile belirlenecek protokole göre yapılacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımları için başvuruların yakın zamanda başlaması bekleniyor. Belirlenen koşulları sağlayan emekliler ve yeni doğum yapmış anneler, başvuru sürecini tamamlayabilecekler.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin son gösterisi 'Giselle' bu akşam yapılacak!

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin son gösterisi 'Giselle' bu akşam yapılacak!

Sponsorlu bağlantılar