Diyarbakır'da Sıcak Çatışma: 3 PKK'lı Terörist Öldürüldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Lice kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 3 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

Diyarbakır'da Sıcak Çatışma: 3 PKK'lı Terörist Öldürüldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin 29 Ekim 2023'te terörist kalmayacağını belirtti. Diyarbakır'ın Lice kırsalında gerçekleştirilen Eren Huzur İlkbahar Yaz Operasyonu sonucunda, J-SİHA, ANKA ve ATAK Taarruz Helikopterleri'nin desteğiyle 3 PKK'lı teröristin ölü olarak ele geçirildiği ve çeşitli silahların da ele geçirildiği ifade edildi. Bakan Soylu, başarılı operasyon için jandarma ve korucuları tebrik etti.

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen Eren Huzur İlkbahar Yaz-1 Şehit J.Yzb.Fuat OĞUZCAN operasyonunun ayrıntılarını paylaştı. Lice'nin Gönen mahallesinde gerçekleştirilen nokta operasyonunda, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucularının katıldığı belirtildi. İstihbarata dayalı olarak düzenlenen operasyonda, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği ve silahlarının ele geçirildiği vurgulandı.

Terörle mücadele operasyonlarının, bölge halkının desteğiyle kararlılıkla sürdüğü vurgulandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

Diyarbakır'da Sıcak Çatışma: 3 PKK'lı Terörist Öldürüldü
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın