Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Riyad'a gidiyor! İslam Zirvesi'nde gündem 'Gazze' olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8’inci Olağanüstü İslam Zirvesi’ne katılmak üzere yarın Riyad'a gidecek. Zirvenin gündemi İsrail-Gazze savaşı olacak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Riyad'a gidiyor! İslam Zirvesi'nde gündem 'Gazze' olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8’inci Olağanüstü İslam Zirvesi’ne katılmak üzere yarın Riyad'a gidecek. Zirvenin gündemi İsrail-Gazze savaşı olacak...

İsrail'in bir aydan uzun zamandır Gazze'de sürdürdüğü katliam, tüm dünyada geniş yankı uyandırıyor. Gazze Şeridi ve Filistin halkına destek çığ gibi büyüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zirve oturumuna hitap edecek ve katılımcı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Riyad'a gidecek

Daha önce de Rusya-Ukrayna savaşında önemli bir misyon üstlenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez Gazze için yola çıkıyor. Filistin ile İsrail arasındaki sorunun bir an evvel çözülmesi adına ülke liderleri yoğun efor sarf ediyor.

İsrail-Gazze arasındaki saldırıların ele alınacağı 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi yarın, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da başlıyor.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları, uluslararası hukuka aykırı ve insanlık suçu niteliğindedir. Saldırılarda binlerce sivil hayatını kaybetti, binlercesi yaralandı.

İsrail, havadan, karadan ve denizden yaptığı saldırılarda, sivil yerleşim yerlerini, hastaneleri, okulları ve camileri hedef aldı. Bu saldırılar, İsrail'in Gazze'de yaşayan sivilleri sistematik olarak hedef aldığını gösteriyor.

Saldırılar, uluslararası toplumun sessizliği ve tepkisizliğiyle daha da körükleniyor. Dünyanın dört bir yanından gelen tepkilere rağmen, İsrail saldırılarına devam ediyor.

Türkiye'nin çabaları takdire şayan

Türkiye, İsrail-Filistin çatışmasında silahların susması için yoğun diplomasi çabası yürütüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem İsrail hem de Filistin liderleriyle telefon görüşmeleri gerçekleştirerek, sorunun barışçıl yollarla çözülmesi için çaba gösteriyor.

Türkiye'nin bu çabaları, uluslararası toplum tarafından takdirle karşılanıyor. Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşında yaptığı arabuluculuk sayesinde tahıl koridoru açılmasına ve esir değişimi yapılmasına katkı sağlamıştı.

Silahların susması için uluslararası toplum harekete geçmeli

İsrail-Filistin çatışması, bölgenin ve dünyanın en önemli sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Bu çatışmanın çözümü için uluslararası toplumun harekete geçmesi gerekiyor.

Uluslararası toplum, İsrail'i saldırılarını durdurması ve barışçıl bir çözüm için çaba göstermeye çağırmalıdır. Bu konuda Türkiye'nin çabalarına destek verilmelidir.

İsrail-Filistin çatışmasının çözümü, bölgenin ve dünyanın istikrarı açısından büyük önem taşıyor. Bu çatışmanın barışçıl yollarla çözüme kavuşturulması için tüm tarafların samimi çaba göstermesi gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Riyad'a gidiyor! İslam Zirvesi'nde gündem 'Gazze' olacak

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın