Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya gidiyor! Gündemde Gazze de var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya gidiyor! Gündemde Gazze de var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Kasım’da Almanya’da önemli temaslarda bulunacak. Gündemde Gazze ve Türkiye-AB ilişkileri de yer alacak.

İsrail-Filistin çatışması her geçen saniye binlerce cana mal oluyor. Bu şiddet karşısında dünya sessizliğini korurken, Türkiye ise mazlumların yanında. Gazze Şeridi'nde durum çok kritik. Netanyahu'ya tepkiler giderek artarken, bölgede silahların susması için yoğun bir diplomasi trafiği başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Kasım'da Almanya'nın başkenti Berlin'e gidiyor. Burada Erdoğan ile Scholz arasında bir görüşme gerçekleşecek. Görüşmede, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının nasıl son bulacağı tartışılacak. İki lider Gazze için bir çözüm üretmeye çalışacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları konusunda son durumu en son 12 Ekim'de telefon görüşmesinde değerlendirdi. 

Erdoğan-Scholz görüşmesinde ayrıca Türkiye-Almanya ilişkileri de ele alınacak. Türkiye'nin en büyük ticari ortaklarından biri olan Almanya ile Türkiye'nin yıl sonu ticaret hacmi hedefi 50 milyar doları geçmek.

İki liderin görüşmesinde AB-Türkiye göç anlaşmasına dair bir değerlendirme yapılması ve Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin ele alınması da bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya gidiyor! Gündemde Gazze de var

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın