CIA'nin "Erdoğan hasta, sağlık durumu kötüye gidiyor" iddialarına AKP'den cevap!

CIA şefi Henri Barkey’in öğrencisi CFR Uzmanı Steven Cook’un Erdoğan’ın sağlık vaziyetinin kötüye gittiği iddialarını dile getirdiği yazısına AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan cevap geldi.

CIA'nin "Erdoğan hasta, sağlık durumu kötüye gidiyor" iddialarına AKP'den cevap!

ABD'de derin yapılara yakınlığıyla bilinen Dış ilişkiler Konseyi (Council on Foreign Relations) isimli düşünce kuruluşunda Ortadoğu ve Türkiye politikaları uzmanı olarak çalışan Steven Cook, Erdoğan'ın sağlık vaziyetinin kötü olduğunu ve 2023 seçimlerinde aday olamayabileceğini öne sürdü.

Erdoğan'ın unutkanlık, kusma, nefes alma sorunları olduğunu yazan Cook, doktor sayısının artırıldığı ve halkla buluşmalar öncesi ağrı kesici takviyesi yapıldığını ileri sürdü.

Cook’un Erdoğan'ın sağlık vaziyetinin kötüye gittiği iddialarını dile getirdiği yazısına AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan cevap geldi.

Ordu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşma yapan Kurtulmuş, 2023'ün Türkiye için tam anlamıyla mühim bir gelecek seçimi olacağını söyleyerek, birilerinin Türkiye'nin bu süreçlerde yönetilemez bir ülke olmasını istediğini belirterek şunları belirtti:

"Türkiye'ye yön çizemeyecekler"

"Birileri Türkiye'nin geriye dönmesini istiyor, birileri Türkiye'de tekrar eski dönemin münakaşalarının gündeme gelmesini istiyor. Hatta, hatta artık dışarıdan ısmarlama yazıların yazıldığı bir döneme giriyoruz. Bugün okuduğumuz bir yazıda da artık 'Türkiye'yi Sayın Tayyip Erdoğan yönetemeyecek kadar hastadır, onun için onun yerine başka birileri hazırlanmalıdır.' gibi yazılar yayınlanmaya başladı. Önce şunu söyleyeyim, Türkiye'yi artık kimin yöneteceğinin kararını içerideki birtakım vesayet odakları veremeyeceği gibi dışarıdaki birtakım vesayet odakları hiç veremeyecek, Türkiye'ye yön çizemeyeceklerdir."

CIA'nin "Erdoğan hasta, sağlık durumu kötüye gidiyor" iddialarına AKP'den cevap!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın