Çay'da artık lüks grubunda!

Ülkemizin vazgeçilmez içeceği olan çay, meydana gelen zamlar ile rekor kırıyor. İşte son durum..

Çay'da artık lüks grubunda!

Çay içmek Türkiye'nin vazgeçilmez olaylarından biri olarak bilinirken, son zam haberleri çay severleri üzmeye devam ediyor. Ocak ayında kilogramı 75 TL olan en çok tüketilen ÇAYKUR çayının fiyatı, ardı ardına yapılan zamlarla birlikte 151.5 TL'ye yükseldi. Son zamla birlikte son 5 ayda çay fiyatları % 101.7 oranında artış göstermiş oldu.

ÇAYKUR, 8 Haziran'da % 43, 14 Temmuz'da % 9.5, 15 Ağustos'ta % 4.5 ve son olarak 12 Eylül'de % 15 oranında zam yaparak çay fiyatlarını yükseltti. Yapılan zamlar sonucunda marketlerde 1 kilogram çayın fiyatı 120 liranın üzerine çıktı.  Çay fiyatlarındaki bu hızlı artış, çay içmeyi lüks hale getirirken, tüketiciler arasında da endişe yaratıyor. Geleneksel içecekler arasında yer alan çayın fiyatının bu kadar yükselmesi, vatandaşların bütçelerini zorlamaya başladı.

ÇAYKUR'un aldığı zamların sebepleri ve çay fiyatlarındaki artışın sürüp sürmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Çay severler çayın fiyatındaki bu yükselişe bir çözüm bulunmasını ve çayın yeniden erişilebilir bir içecek olmasını umut ediyor. Fakat şu an için çay içmek bir lüks olarak görünüyor ve tüketicilerin bütçelerinde daha fazla pay ayırması gerekiyor.

Çay'da artık lüks grubunda!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın