Bakan Özhaseki, Togg’u test etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, memleketi Kayseri’de Türkiye’nin yerli arabası Togg’u test etti.

Bakan Özhaseki, Togg’u test etti

Bakan Özhaseki, geçen cuma günü memleketi Kayseri'de ziyaretlerde bulundu. Özhaseki ziyaret kapsamında, Türkiye'nin yerli arabası Togg ile şehir turu gerçekleştirdi.

Arabası kullandığı anlara ilişkin videoyu da 'Yerli ve milli gururumuz Togg'la Kayseri'de yollardaydık. Milletimiz de ben de çok beğendik. Allah, emeği geçen herkesten razı olsun' notu ile Twitter hesabından paylaştı.

''BUNDAN SONRA TOGG İLE DEVAM''

Bakan Özhaseki, 'Ya Allah bismillah' diye arabası çalıştırdı. Sürüş sırasında deneyimlerini anlatan Özhaseki, "Gerçekten güzel bir otomobil. Müthiş bir şey. Otomobilden ses soluk çıkmıyor. Sessizce gidiyor. Vatandaşın sevdiği kadar var. Çok rahat ve süratli bir otomobil, anında hızlanıyor. Camları öbür araçlara göre çok geniş. Elektrikli araç olunca 'egzoz gazı' denilen bir dert olmuyor. Dışarıdaki yayalar da rahatsız olmuyor. Madem devletimiz bu şekilde bir olanak verdi, bundan sonra Togg ile devam edelim. Bu güzel niteliklerin yanında onlarca senenin hasreti olan yerli bir üretim, yerli bir araç rüyalarımızı süsleyen bir dünya markasını çıkarmış olmanın haklı kıvancı, gururu çok şükür insanın içini okşuyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu vatandaşın gururu oldular. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız 5 babayiğitten bahsediyordu. Onlar da risk aldılar, ellerini taşın altına koydular" diyerek konuştu.

Bakan Özhaseki, Togg’u test etti

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın