Anadolu Ajansı Genel Müdürü İmamoğlu'na Dava Açacaklarını Duyurdu.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Karagöz: İmamoğlu'nun açıklamasının ardından, AA çalışanları tutanakları toplarken çeşitli saldırılara maruz kaldı. Bu nedenle dava açma kararı aldık.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü İmamoğlu'na Dava Açacaklarını Duyurdu.

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, seçim sürecinde ajans üzerinden yürütülen tartışmayı değerlendirdi. Karagöz, AA'nın Cumhurbaşkanı Seçimi sonuçlarını yayımlama sürecine ilişkin açıklamalar yaparak, sahadaki çalışanlardan gelen verileri abonelerine geliş sırasına göre sunduklarını belirtti. Bazı kanalların ise ilk gelen verilere tepki gösterdiğini ve AA'yı tartışma konusu yaptığını savundu.

Karagöz, AA'nın abonelerine sunduğu ilk verilerin sahadan gelen veriler olduğunu ve bu verilerin sandık ekiplerinin tuttuğu tutanaklardan elde edildiğini açıkladı. Örneğin, Elazığ'dan gelen verilerde Recep Tayyip Erdoğan'a 47 oy, Kemal Kılıçdaroğlu'na 12 oy olduğunu belirtti. AA'nın verilerini geliş sırasına göre abonelerine ilettiğini ve veriler arasında ayrım yapmadığını vurguladı.

Karagöz, AA'nın abonelerine verileri yüzde 10 gibi anlamlı bir veri seti oluştuğunda sunduğunu ve daha düşük yüzdeliklerde veri yayımlamadıklarını ifade etti. Aksi takdirde, tartışmaların daha da büyüyeceğini dile getirdi. AA'nın 103 yıldır kamuoyuna sadece hakikati sunduğunu ve manipülasyon yapmadığını belirtti. Seçim sürecine hazırlıklarının 2022 Şubat ayından beri devam ettiğini söyledi.

Karagöz, AA'nın verilerinin doğru, hızlı ve sorunsuz şekilde abonelere ulaştığını ve bu durumun çok sayıda tebrik aldıklarını gösterdiğini dile getirdi. AA'nın verileriyle Yüksek Seçim Kurulu'nun verilerinin uyumlu olduğunu ve AA'nın doğru ve düzgün bir şekilde görevini yerine getirdiğini belirtti.

Karagöz, Ekrem İmamoğlu'nun açıklamaları üzerine dava açacaklarını ve AA çalışanlarının sözlü ve fiziki tacizlere maruz kaldığını ifade etti. AA'nın itibarına yönelik saldırıları kabul etmeyeceklerini ve hukuki süreçleri başlatacaklarını vurguladı.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü İmamoğlu'na Dava Açacaklarını Duyurdu.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın