ABD düşen savaş uçağını bulmak için halktan yardım istedi

ABD ordusu Güney Carolina eyaletindeki Charleston Ortak Üssü yakınlarında halen tespit edilemeyen bir sebeple düşen F-35B Lightning II savaş uçağını bulmak için halktan yardım talebinde bulundu.

ABD düşen savaş uçağını bulmak için halktan yardım istedi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ordusu, Güney Carolina eyaletindeki Charleston Ortak Üssü yakınlarında halen tespit edilemeyen bir sebeple düşen F-35B Lightning II savaş uçağını bulmak için halktan yardım talebinde bulundu. Charleston Ortak Üssü’nden yapılan açıklamada pilotun uçaktan güvenli bir şekilde atlamayı başardığı belirtilirken, uçağı arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Açıklamada "Kurtarma ekiplerimizin F-35’i bulmasına yardımcı olabilecek herhangi bir bilginiz varsa, lütfen 843-963-3600 numaralı telefondan Üs Savunma Operasyon Merkezi’ni arayın" ifadeleri kullanıldı. Öte yandan savaş uçağının bilinen son konumuna dayanarak, arama çalışmalarının üssün kuzeyindeki Moultrie Gölü ve Marion Gölü çevresinde yoğunlaştığı öğrenildi. Uçağın suya düşmüş olabileceğini söyleyen yetkililer, bunun arama çalışmalarını zorlaştırabileceğine dikkat çekti.


Pilot sağ kurtulmuştu


ABD ordusuna ait F-35B Lightning II tipi savaş uçağı geçtiğimiz Pazar günü Güney Carolina eyaleti üzerinde uçarken uçakta teknik bir arıza meydana gelmiş, jetin kontrolünü kaybeden pilot güvenli bir şekilde kendini fırlatmayı başarmıştı. Uçakta meydana gelen arızaya dair ayrıntılı bilgi verilmezken, Charleston Ortak Üssü’nden yapılan açıklamada kendini fırlatan pilotun uçağı otomatik pilot modunda bırakması sebebiyle jetin bir müddet havada kalmış olabileceği bildirilmişti.

ABD düşen savaş uçağını bulmak için halktan yardım istedi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın