4 katlı binanın tepesine dikkat çekmesi için konulmuştu, bina ağır hasar aldı minibüs yerinden oynamadı

Depremin vurduğu Hatay’da 4 katlı ağır hasarlı iş yerinin çatısına dikkat çekmesi için konulan minibüs, devasa yapıların yerle bir olduğu asrın felaketinde yerinden kıpırdamadı.

4 katlı binanın tepesine dikkat çekmesi için konulmuştu, bina ağır hasar aldı minibüs yerinden oynamadı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay’da yüzlerce bina yerle bir olmuştu. Hatay’ın Antakya ilçesi Güzelburç Mahallesi’nde bulunan sanayi sitesinde de birçok bina depremde ağır hasar aldı. Bu binalardan en dikkat çekeniyse, 4 katlı olan ve üstündeki minibüsle bölge halkı tarafından bilinen araç parçalarının satıldığı iş yeri. Depremi ağır hasarla atlatan binanın çatısındaki minibüsse, depremde yerinden kıpırdamadı. Çatıdaki minibüs, boşaltılan iş yerinin üzerinde görenlerin alakasını çekmeye devam ediyor.


"Her yer yıkıldı ama 4. kattaki otomobil yerinde duruyor"


Sanayi sitesinde iş yeri bulunan araç ustası Mustafa Uludağ, "Bu arkadaşımız, oto çıkmacısı. Sırf görünsün ve dikkat çeksin diyerek bu aracı çatıya koydu. Bu bina ağır hasarlı, şu anda kendisi başka bir yere taşındı. Sırf alaka çeksin diyerek çatıya koydu, depremde de aşağı düşmedi. Dükkan boşaldı, herkes gitti bir tek minibüs kaldı. Her yer yıkıldı ama 4. kattaki otomobil yerinde duruyor. İlginç geliyor insana her yer yıkıldı orada. Yaklaşık 1 buçuk yıldır orada" şeklinde konuştu.


"Sırf alaka çekmek için çatıya bu aracı koymuştu"


Araç ustası Mustafa Erbolat, iş yeri sahibinin aracı çatıya dikkat çekmesi için koyduğunu söyleyerek, "Antakya’da sanki kıyamet koptu. Herkes gitti bu bölgedeki bir tek çatıdaki araç kaldı. Yedek parçacıydı, sırf alaka çekmek için çatıya bu aracı koymuştu. Depremden sonra tam alaka çeker hale geldi. Depremde her yer yıkıldı ama bu otomobil düşmedi" şeklinde konuştu.

4 katlı binanın tepesine dikkat çekmesi için konulmuştu, bina ağır hasar aldı minibüs yerinden oynamadı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın