adplus-dvertising

Gümüşhane’de su dolu çukura düşen kız boğulmaktan son anda kurtarıldı

Gümüşhane’de şiddetli sağanak yağmur sebebiyle su dolan çukuru fark etmeyerek düşen bir vatandaşı bölgede bulunan üniversite öğrencisi kurtardı.
Takip et
Gümüşhane’de su dolu çukura düşen kız boğulmaktan son anda kurtarıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre öğleden sonra etkili olan yağışın sonrasında evinden çıkarak çarşıya gitmek isteyen 19 yaşındaki Efsun Sena Ateş, Karşıyaka Mahallesi Vadi Sokak’taki su birikintisine basınca birdenbire suya gömüldü.

Gümüşhane’de su dolu çukura düşen kız boğulmaktan son anda kurtarıldı

Kurtulmak için çırpınan Ateş, bir müddet sonra bilincini kaybederek su üzerinde hareketsiz kaldı. Kaldığı yurdun balkonundan Ateş’in su üstünde hareketsiz olduğunu gören Gümüşhane Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencisi Özgür Akgün, su dolu çukura girerek kızı kurtardı.

İhbar üstüne olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin sudan çıkarılan Ateş’e ilk müdahaleyi yapmalarının sonrasında Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ateş’in sağlık vaziyetinin iyi olduğu öğrenilirken, su dolu çukur ekiplerin çalışmasıyla kapatıldı.

“Benim işim yaşam kurtarmaktı, ben de kurtardım”

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencisi Özgür Akgün, “Kızın ayağı takıldı ve düştü. Biz de arkadaşımla fark ettik ve yardımına geldik. Bu bölümü okuyoruz zaten, en azından can kaybı olmadı. Benim işim yaşam kurtarmaktı, ben de kurtardım” şeklinde konuştu.

Yurdun balkonunda oturduğu sırada olayı fark eden üniversite öğrencisi Fevzettin Songur ise “Ben yurtta kalıyorum, dışarıyı seyrederken su birikintisini farketmeyen bir kişi suya düştü, derinliğinden haberi yoktu sanırım. Bir anda neye uğradığını şaşırdı. Ben de yardım gelmesi için bağırdım” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.