“Gülümsedi, İlişkiye Girmek İstediğini Düşündüm”

Antalya’da yaşanan olayda, Norveçli bir turiste ‘cinsel saldırı’ iddiasıyla tutuklu yargılanan İlyas Erçorumlu’nun, gülümsediği için cinsel ilişkiye girmek istediğini düşündüm sözüne mahkeme başkanı tepki gösterdi ve “Sen her gülümseyenle ilişkiye mi girmek istiyorsun? Demek ki sana gülümsememek gerek.” dedi.

tr.sputniknews.com adlı haber sitesinde yer alan habere göre, 17 Mayıs tarihinde Kemer’de meydana gelen olayda inşaat demircisi olan İlyas Erçorumlu, gece kulübünde tanıştığı 50 yaşındaki Norveçli turiste parkta tecavüz etmek istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, çevredeki vatandaşların linç etmek istediği İlyas Çourumlu’yu kalabalıktan kurtarıp, gözaltına aldı. Çıkarıldığı mahkemede nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

‘Cinsel saldırı’ suçundan hakkında dava açılan İlyas Erçorumlu’nun yargılanması Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

“SENİN AMACIN NEYDİ?”

Savunmasını yapan İlyas Erçorumlu, kadınla bardan beraber çıktıklarını ve bir parkta banka oturduklarını söyledi. Kadına sigara ikram ettiğini ve kadının kendisini yanağından öptüğünü belirten Erçorumlu, “Ben de karşılık verdim. İngilizce bilmediğim için vücut diliyle anlaşıyorduk. Kadın bir anda bağırmaya başladı. Sonrasında, gece kulübünden çıktıktan sonra bizi takip etmeye başlayan iki kişi, beni darp etmeye başladı. Sonra da insanların sayısı arttı. Polis beni kurtararak, karakola götürdü” dedi.

Mahkeme başkanının “Senin amacın neydi?” sorusuna, amacının kadınla kendi rızası ile ilişkiye girmek olduğunu belirtti. Bunun üzerine “Kadının seninle ilişkiye girmek istediğini nereden anladın?” şeklindeki soruya ise “Bana gece kulübünde sürekli bakıyor ve gülümsüyordu. Ben de ilişkiye girmek istediğini düşündüm.”  cevabını verince, mahkeme başkanı kendisine tepki gösterdi ve “Sen her gülümseyenle ilişkiye mi girmek istiyorsun? Demek ki sana gülümsememek gerekiyor.” dedi.

Sanığın tutukluğunun devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı