Gültepe İlkokulu Çatlaklara Rağmen Tahliye Edilmedi

İstanbul Gültepe İlkokulu’nda deprem sonrasında kolonlar çatladı. Buna rağmen çocukların okula gönderilmesinin istenmesine veliler sert tepki gösterdi.

İstanbul’da meydana gelen depremin sonrasında bazı okullarda hasar belirleme ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilmişti. Bu çerçevede Küçükçekmece Gültepe İlkokulu’nda gerçekleştirilen teknik incelemenin sonrasında eğitime 2 gün ara verilmişti. Okul idaresi öğrenci velilerine yolladığı telefon mesajında problemli bir halin bulunmadığını, çocuklarını okula göndermelerini talep etti.

OKUL YÖNETİMİ SORUN YOK DEDİ

Depremin ardından eğitime iki gün ara verilen okulda, okul idaresinin öğrenci velilerine aşağıdaki mesajı yolladığı iddia edildi; “İyi akşamlar arkadaşlar. İkinci defa okulu incelemeye gelen ekip (4 Prof.) tarafından aletlerle gerçekleştirilen inceleme neticesinde problemli bir durumun olmadığı belirlenmiştir. Bu sebeple yarın eğitim öğretime başlıyoruz. Mesajı velilerimizle paylaşalım”

OKULUN KOLONLARI ÇATLAMIŞ

Bu mesajın ardından çocuklarıyla beraber okula giden veliler, okuldaki çatlamış kolon ve duvarlarını görmesinin sonrasında çocuklarını okula yollamadı. Öğrenci velileri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı karara tepki gösterdi. Okul önünde bir araya gelen veliler burada bir süre kalarak protesto yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı