Gülseren Budayıcıoğlu’nun seans ücreti olay oldu

Gülseren Budayıcıoğlu'nun kliniği nerede? Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, İstanbullu Gelin gibi ses getiren projelerle tanınan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, seans ücreti hakkında ortaya atılan iddialara açıklık getirdi.
Takip et
Gülseren Budayıcıoğlu’nun seans ücreti olay oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TV ekranlarında son senelerde özellikle Masumlar Apartmanı, İstanbullu Gelin, Camdaki Kız ve Kırmızı Oda dizilerinin adları çokça duyulmaya başlandı. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlama olan bu iki dizide izlenme rekorları kırarken, izleyenler kitapları, Gülseren Budayıcıoğlu’nun muayane ücretleri ve yaşamı hakkında bilgi toplamaya da başladı.

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU SEANS ÜCRETİ NE KADAR?

2005 senesinde her zaman hayalini kurduğu Ankara’nın en büyük psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni kurarak halka hizmet etmeye başlayan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun 20 dakikalık bir seans ücretinin 1200 TL olduğu sosyal medyanın en çok konuşulan konusu arasında. Peki, Gülseren Budayıcıoğlu seans ücreti ne kadar?

Bloomberg HT’de çarşamba akşamları ekrana gelen ‘Fatih Altaylı ile Bire Bir’e misafir olan Budayıcıoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sohbetin başlarında Gülseren Budayıcıoğlu’nu espriyle karşılayan Fatih Altaylı, ‘Esasında sizi davet etmeye niyetim yoktu. Tedaviye gelmeye düşünüyordum ama sonra öğrendim ki 20 dakikalık viziteniz 1200 TL imiş. Dedim ki; programa gelsin konuşuruz. Bana bir de reçete yazar’ sözleriyle Budayıcıoğlu’nu güldürdü.

Meşhur psikiyatr ise, ‘Bu doğru değil, pandemi başladığından beri hiç hasta bakmadım, kliniğe gitmedim. Ben de okuyunca, ‘vay hakikaten dudak uçuklatıcı fiyatlar’ dedim.’ ifadelerini kullandı. Yazdığı kitaplar diziye uyarlanan Budayıcıoğlu, ‘Mesleğimi çok özlüyorum. Diziden fırsat bulamıyorum. Olabildiğince yaşamım evde devam ediyor. Eski hastalarımla online görüşüyorum.’ şeklinde konuştu.

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİMDİR?

Gülseren Budayıcıoğlu Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1966’da Ankara Tıp Fakültesine başladı. 1968’de TRT’nin açtığı spikerlik sınavını kazandı. Bir yandan üniversite bir taraftan da spikerlik aldı. Başlangıçta TRT radyosunda görev yaptı, ardından TRT televizyon kanalının açılmasıyla televizyon dünyasına geçiş yaptı. Program kayıtlarına yardım edip radyoda spikerlik yaparken zamanla televizyon programlarına sunucu olarak çıkmaya başladı.

Gülseren Budayıcıoğlu, 1972 senesinde tıp fakültesini bitirdikten sonra bir sene TRT’de çalıştıktan sonra 1973’te istifa etti. Aynı sene doktorluk kariyeri için Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri bölümüne asistan olarak göreve başladı. 1977’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında psikiyatri uzmanı oldu. 1982 senesine kadar öğretim görevlisi olarak Hacettepe Üniversitesinde çalıştı. 1982’de öğretim görevliliğinden ayrılıp serbest hekim olarak meslek yaşamında devam etti. 23 sene Ankara’da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 senesinde gene Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği ‘Özel MADALYON Psikiyatri Merkezi’ni kurdu.

Farklı tanı gruplarından hastalarıyla olan görüşmelerini, tedavi şeklini ve hastalarının geçirdikleri değişimleri kurmaca dünyanın olanaklarıyla okurla buluşturmuştur. Hastalarının adlarını, yaşadıkları kentleri ve meslekleri değiştirerek geçirdikleri değişimleri kitaplarında işlemiştir.

İki çocuk annesi olan Gülseren Budayıcıoğlu, eşi Aydın Budayıcıoğlu 2007 senesinde kaybetti.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun dizilere ilham olan kitapları2011 senesinde ilk baskısı çıkan ‘Yaşama Dön’ dizisi 2017 senesinde İstanbullu Gelin adıyla televizyona uyarlandı. ‘Camdaki Kız’ kitabı ise 2019 senesinde ‘Doğduğun Ev Kaderindir’ dizisine ilham oldu.

Son olarak Cem Karcı yönetmenliğinde çekilen’KIRMIZI ODA’, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek hayat öykülerine dayanan hikayelerinden, Banu Kiremitçi Bozkurt tarafından senaryolaştırıldı.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun ‘Madalyonun içi’ romanından esinlenerek hazırlanan ‘Masumlar Apartmanı’ ise TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.