Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir, Masumlar Apartmanı, İstanbukku Gelin ve Camdaki Kız gibi dizilerin uyarlandığı kitapları yazan Budayıcıoğlu merak edilen isimlerden. Gülseren Budayıcıoğlu'nun eşi Aydın Budayıcıoğlu , oğlu Hasan Murat Budayıcıoğlu ve kızı Yağmur Artukmaç kimdir? Gülseren Budayıcıoğlu’nun eğitimi, yaşı, gençlik hali, klinik seans ücreti ve merak edilenler haberimizde.
Takip et
Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 16 Şubat 1947

Doğum yeri: Ankara’

Eğitimi: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Eşi: Aydın Budayıcıoğlu

Çocuğu: Yağmur Artukmaç, Hasan Murat Budayıcıoğlu

Psikiyatri Uzmanı Dr. Gülseren Kavas Budayıcıoğlu, İskilip kökenli, üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak , 1947 yılında Ankara’da doğdu.

Kendi tanımlamasıyla, “sevecen” bir babası ve “fedakar, otoriter” bir annenin kızıdır. Yükselen ve Mustafa isimlerinde iki küçük kardeşi vardı. Ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldı.

Ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1966’da Ankara Tıp Fakültesine başladı. 1968’de TRT’nin açtığı spikerlik sınavını kazandı. Bir yandan üniversite bir yandan da spikerlik aldı.

Lisans eğitimi yılları TRT televizyonunun faaliyete geçtiği yıllara denk gelmektedir. Bu süreçte TRT’nin açtığı spikerlik sınavına girip kazandı, 1965 yılında TRT televizyonlarında spikerlik yapmaya başladı.

Başlangıçta TRT radyosunda görev yaptı, sonrasında TRT televizyon kanalının açılmasıyla televizyon dünyasına geçiş yaptı. Program kayıtlarına yardım edip radyoda spikerlik yaparken zamanla televizyon programlarına sunucu olarak çıkmaya başladı.

Okul arkadaşları ve hocaları tarafından kendisine “Miss TRT” lakabı takıldı.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

1972 yılı Eylül ayında üniversiteden mezun oldu, bu dönemde spikerlik ve doktorluk arasında seçim yapması için baskılara maruz kaldı ve aynı yılın sonunda kasım ayında spikerliği bıraktı, Aralık ayı itibarıyla üniversitede asistan olarak göreve başladı.

Ancak asistanlık görevi çok uzun sürmedi.

Asistan olarak çalışırken TV’de çıkabilmesi için hukuki olarak izin alması gerekliydi. Bu izni verebilecek mercii olan çalıştığı üniversitesini dekanı Prof. Dr. Rıdvan Ege 1973 yılının Ocak ayında izin verilmesinin mümkün olmadığını açıkladı.

Aynı ay bayram sırasında Budayıcıoğlu televizyonda iki program sundu, Ege’nin programa denk gelip TV nöbetçi müdürlüğünden çekim tarihini sorması üzerine programları kaçak olarak sunduğu kanıtlandı.

Açılan soruşturmada farklı bir işte çalıştığı için asistanlık görevine son verildi ve Budayıcıoğlu TV’ye geri döndü. Psikiyatri alanında uzmanlığını 1977 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden aldı ve burada 5 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bu dönemde üniversite ve TRT işbirliğiyle hazırlanan çeşitli hastalıklar ve toplumsal sorunların gibi konuların uzmanlarla beraber ele alındığı “İnsan ve Dünyası” isimli bir programın da sunuculuğunu yaptı

View this post on Instagram

A post shared by Gülseren Budayıcıoğlu (@drgbudayicioglu)

Gülseren Budayıcıoğlu, 1972 yılında tıp fakültesini bitirdikten sonra bir yıl TRT’de çalıştıktan sonra 1973’te istifa etti.

Aynı yıl doktorluk kariyeri için Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri bölümüne asistan olarak göreve başladı.

1977’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında psikiyatri uzmanı oldu. 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak Hacettepe Üniversitesinde çalıştı.

1982’de öğretim görevliliğinden ayrılıp serbest hekim olarak meslek hayatında devam etti. 23 yıl Ankara’da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında yine Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği “Özel MADALYON Psikiyatri Merkezi”ni kurdu.

Madolyon adındaki bu merkez aynı zamanda onu yazarlık dünyasına taşıyan 2004’te çıkan ‘Madalyonun İçi’ hikâye kitabının da adı oldu. İlerleyen yıllarda İstanbul’a da iki tane psikiyatri kliniği açtı. Hikâye ile edebiyat dünyasına adım atan Gülseren Budayıcıoğlu, zamanla roman yazmaya başlamıştır.

Farklı tanı gruplarından hastalarıyla olan görüşmelerini, tedavi şeklini ve hastalarının geçirdikleri değişimleri kurmaca dünyanın imkânlarıyla okurla buluşturmuştur. Hastalarının isimlerini, yaşadıkları şehirleri ve meslekleri değiştirerek geçirdikleri değişimleri kitaplarında işlemiştir.

Hastaları ile olan görüşmelerini kaleme aldığı Madalyonun İçi isimli kitabını çıkardı. 2005 yılında hastaların sosyal güvencelerini kullanarak Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezini açtı. Madalyon psikiyatri merkezinde kendisi gibi başarılı hekimler ile çalıştı.

2008 yılında Günahın Üç Rengi, Hayata Dön ve Kral Kaybederse isimli eserlerini yayınladı. 2013 yılında Madalyon Psikiyatr Merkezinin Levent Şubesini açtı. Kitaplarında yılların verdiği özel tecrübeleri herkesle paylaşmak adına kitaplar yayınladı.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun dizilere ilham olan kitapları2011 yılında ilk baskısı çıkan “Hayata Dön” dizisi 2017 yılında İstanbullu Gelin ismiyle televizyona uyarlandı. ‘Camdaki Kız’ kitabı ise 2019 yılında “Doğduğun Ev Kaderindir” dizisine ilham oldu.

Son olarak Cem Karcı yönetmenliğinde çekimlerine başlayan ‘KIRMIZI ODA’, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek yaşam öykülerine dayanan hikayelerinden, Banu Kiremitçi Bozkurt tarafından senaryolaştırıldı.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun içi” romanından esinlenerek hazırlanan “Masumlar Apartmanı” ise TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor.

1 Nisan 2021’de Kanal D’de Camdaki Kız kitabından uyarlana dizi yayın hayatına başlayacak.

İki çocuk annesi olan Gülseren Budayıcıoğlu, eşi Aydın Budayıcıoğlu 2007 yılında kaybetti.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Çocukluk Gençlik Fotoğrafı

Gülseren Budayıcıoğlu sık sık sosyal medyadan çocukluk ve gençlik fotoğraflarını paylaşmakta.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu  Yazarlık kariyeri

Yazarlık kariyerine 2004 yılında yazdığı Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden kitabıyla başladı. İlk iki kitabında kısa hikâyelerle farklı psikiyatrik sorunları ele aldı. Üçüncü kitabı olan Hayata Dön ile birlikte tek bir hikâyeyi ayrıntıları ile yazmaya başladı.

İlk dört romanı ve 2019 yılında çıkarttığı Camdaki Kız romanı, psikoterapik romanlardı, bunları tanık olduğu gerçek vakaları hikâyeleştirerek yazdı. Star TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisi yazarın Hayata Dön kitabının bir uyarlamasıdır. TV8’de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ise yazarın Camdaki Kız adlı eserinden uyarlanmıştır. Bu iki uyarlamanın ilgi görmesinin ardından 2020 yılında ”Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden kitabından iki farklı dizi; TV8’de Kırmızı Oda ve TRT 1’de Masumlar Apartmanı dizileri uyarlanarak yayınlanmaya başladı.

Yazar yeni kitabının adının Kırmızı Pelerin olacağını açıkladı.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları Hangi Dizilere Uyarlandı?

Özcan Deniz ve Aslı Enver’in yer aldığı “İstanbullu Gelin” dizisi “Hayata Dön”; Demet Özdemir, İbrahim Çelikkol, Zuhal Gencer gibi isimlerin rol aldığı “Doğduğun Ev Kaderindir” dizisi “Camdaki Kız”; Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin, Sezin Bozacı, Baran Can Eraslan, Evrim Alasya, Salih Bademci, Hande Doğandemir ve Melisa Sözen gibi oyuncuların oynadığı “Kırmızı Oda” ve Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola, Merve Dizdar, Alper Saldıran, Mert Asutay ve Açelya Devrim Yılhan’ın oynadığı “Masumlar Apartmanı” dizileri ise “Madalyonun İçi” isimli kitaplarından uyarlanmıştır.

Başrollerinde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu’nun rol aldığı  Camdaki Kız isimli kitabının uyarlaması Kanal D ekranlarında yerini alacak.

Gülseren Budayıcıoğlu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: drgbudayicioglu 621bin takipçiGülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu Eşi Aydın Budayıcıoğlu Kimdir?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

1973 yılında Gülseren Budayıcıoğlu ile evlendi, bu evlilikten Yağmur ve Hasan adında iki çocukları oldu.

Aydın Budayıcıoğlu 2007 senesinde vefat etti

Gülseren Budayıcıoğlu, eşi Aydın Budayıcıoğlu 2007 yılında kaybetti.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Kızı Yağmur Artukmaç Kimdir, Mesleği Ne?

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

1974 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Anneannesi ve annesinin anlattığı masalları çok severek dinledi. Doktor olan anne babasının çok yoğun çalışmaları nedeniyle, anneannesinin onun hayatında hep çok önemli bir yeri oldu. Anneannesinin ninelerinin, dedelerinin, komşularının ve arkadaşlarının bazen acı, bazen tatlı hayat hikâyeleriyle büyüdü.1990 yılında TED Ankara Koleji’ni, 1994 yılında Bilkent İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. 1996 yılında Tolga Artukmaç ile evlendi. 1994-1995 yılları arasında Garanti Bankası-Hazine Bölümü’nde, 1995-1997 yılları arasında aynı bankanın Başkent Kurumsal Şubesi’nde, 1998-2001 yılları arasında MNG Bank-Ankara Şubesi’nde çalıştı. 2000 yılında, kızı Zeynep Su Artukmaç dünyaya geldi. 2001-2003 yılları arasında bir yandan anneliğin tadını çıkartırken, bir yandan Başkent Üniversitesi, İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 2007 yılında oğlu Aydın Tarık Artukmaç dünyaya geldi.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Annesi Dr.Gülseren Budayıcıoğlu’nun, psikoterapi hikâyelerini anlattığı ilk kitabı Madalyon’un İçi 2004’te yayımlandı. Bu ve diğer kitaplarının yazım aşamasında annesinin hep yanında ve en büyük destekçisi oldu. Annesinin kitaplarıyla beraber içindeki yazma isteği de arttı. 2008 yılında, annesinin kurmuş olduğu, Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde çalışmaya başladı. Merkezde çalışan psikolog arkadaşlarıyla, kendi çocuklarıyla yaşadığı sorunlardan yola çıkarak kitaplar yazmaya başladı. İlk kitabı Teo’nun Kaka Kitabı 2014 yılında, Bilgi Yayınevi tarafından yayımlandı. 2015 yılında, firmalara “mutluluğu ve verimliliği artıran psikolojik eğitimler” veren Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi’nde çalışmaya başladı. Yağmur Artukmaç, halen burada çalışmaya devam ederken bir yandan da çocuklarıyla yaşadığı sorunları, uzman psikologlar ile çözmeye çalışan kitaplar yazmaya devam ediyor.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Yazar, kitaplarında kendi tecrübelerinden yararlanarak çocuk psikolojisi üzerine çalıştı. Kitaplarında doğal olmaya, anne babaların çok iyi ebeveyn olmak isterken, istemeden yaptıkları hataları esprili şekilde yansıtmaya çalıştı. Çocukların büyüme ve gelişme evresinde yaşadığı süreçleri uzman görüşlerle birlikte deneyimlerini de katarak yazdığı kitaplar, pek çok ebeveyn için rehber niteliği taşımaktadır. Her kitabın ilk bölümünde yaşanan sorunun ve çözüm yolunun çocuğun anlayacağı şekilde anlatıldığı bir resimli öykü yer alırken, ikinci bölümünde anne-babalara dönük, uygulanabilir tavsiyeler yer alır.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Oğlu Hasan Murat Budayıcıoğlu Kimdir?

Madalyon Futbol Kulübü ve Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin yöneticisidir.

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu Neden 5 Kişiyi Kovdu?

Gazete Duvar’dan gazeteci Pınar Öğünç’un psikologlar ile ilgili yazısından sonra beş psikoloğun sosyal medyada paylaştığı yazıdan dolayı çalışma arkadaşlarının işten çıkarıldığına dair haberler çıkınca yoğun eleştiriler alan Budayıcıoğlu, kendi kliniğinden beş psikoloğu kovduğunu kabul etti ve Ayşe Arman’a açıklamalarda bulundu.

Budayıcıoğlu verdiği röportajda konuyla ilgili “Doğru… O, 5 psikoloğu işten kovduğum doğru! Aslında “kovmak” fiili bana ağır gelir. Benimle “kovmak” yan yana gelmemeli. Bugüne kadar böyle bir şey yapmadım da diyebilirim. İşten ayrılanlar filan oldu ama hepsiyle çok güzel ayrıldık. Fakat bu 5 arkadaşı kovdum! Beşi de sevdiğim insanlardı, emek verdiğim meslektaşlarımdı. Hele bir tanesi benim çok yakınımdı. O kadar üzüldüm ki. Bir gazeteciye aleyhimde öyle feci bir röportaj vermişler ki. Feci ötesi. Beni, olmadığım biri gibi gösteriyorlar. Efendim, giyimimize bile karışır, “Şöyle yapacaksınız’’ der, ‘’böyle giyeceksiniz!” der. Benim yıllarca onlara meslekte iyi olmaları için emek verdiğim cümleleri çarpıtmışlar, sündürmüşler… Hepsi de sayfasında paylaşmış, yani onaylamışlar…” diyerek cevap verdi.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Kliniği Madalyon Nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında yine Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve her kesimden insanın başvurabileceği “Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi”ni kurdu.

Madalyon Psikiyatri Merkezi 2013 yılında İstanbul – Levent, 2017 yılında İstanbul – Suadiye şubelerini açtı.  Ayrıca Ankara’da da şubesi bulunmakta. Şu anda 75 kişilik psikiyatrist ve psikolog kadrosuyla hizmet veriyor.

MADALYON PSİKİYATRİ KİLİNİĞİNİN SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu Madalyon Madalyon Psikiyatri Kliniğinin Ücreti Ne Kadaar?

Gülseren Budayıcıoğlu’ na tedavi olmak amacı ile başvuran kişilerin 45 dakikalık seans için 1250 TL tedavi ücreti ödemek gerekiyor. Ancak ünlü isimden randevu almak oldukça imkansız gibi görünüyor.

Madalyon kliniğinde ise diğer doktorların seans ücretleri 250 Türk Lirası’ndan başlamaktadır. Fiyatlar değişiklik gösterebilir Kiliniğin telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz : 444 85 90

Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları

Günahın Üç Rengi – Madalyonun Öteki Yüzü

Madalyonun İçi,

Camdaki Kız

Hayata Dön

Kral Kaybederse

Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında, çocuğu var mı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniği nerede?

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Ayşe Arma Röportajı

“Bence Binnur Kaya şahane bir seçim olmuş. Sizi canlandıracak oyuncuyu bulmakta zorlandınız mı?”

“-Açık söyleyeyim, başta Binnur aklımıza gelmemişti. Ama “Binnur Kaya olmalı bu isim!” dendiğinde, hiçbirimiz tereddüt yaşamadık! Gerçi iki dizideki tüm oyuncular büyük bir özenle seçildi. Hepsi de bu işe baş koydular. Karakterlerin içine o kadar müthiş bir şekilde girdiler ki, motivasyonları anlatılır gibi değil. Çoğundan şunu duydum: “Hocam, böyle bir karakteri oynamak benim hayalimdi!” Galiba oyunculukta, derin şeyler yaşamış karakterleri oynamak çok arzu edilen bir şey. O kadar hissediyorlar, o kadar içselleştiriyorlar ki rollerini… Etkilenmemek mümkün değil!”

“Ekşi Sözlük’te parayla övgü dolu sözcükler yazdırdığınızı iddia edenler dahi var! Böyle bir şey mümkün mü?”

“-Ay olur mu öyle şey! Bunları hiç duymamıştım, şimdi senden duyuyorum. Bir kere ben, Ekşi Sözlük’e hiç girmedim. Varlığını biliyorum ama hiç açıp okumadım, şimdiye kadar. İşin gerçeği şu: Ben teknolojiden çok anlayan biri değilim, Ayşe’cim. Emre Pekçetinkaya diye bir delikanlı var. Arada, “Hocam ne yapıyoruz, bugün sosyal medyaya?” diye sıkıştırıyor beni. Beni, daha aktif olmaya zorluyor. Arada bir, oraya yanlış şeyler de yazıyor. Kavga ediyoruz, sonra yemek yiyoruz, barışıyoruz. Çok iyi bir delikanlı. Arada, bana kız arkadaşını anlatıyor… Benim durumum bu. Ben bir oyuncu veya ünlü biri gibi sosyal medyada aktif değilim. Ekşi Sözlük’te de ne yazmış çok ilgili değilim…. Benim hem Bodrum’da hem Didim’de evim var. Bodrum kalabalık olunca, Didim’e gittim. 6 yıldır açmıyordum, Bodrum’daki evi. Bu sene açtık. Felaketti. Neyse toparlandı şimdi ama pandemi olduğu için, yardımcı filan da almıyorum. Oğlum bir tane şarjlı elektrik süpürgesi gönderdi. Hafif bir şey. Evin her tarafını kendim süpürüyorum. Elimde süpürge, balkonda gezdiğimi bile görebilir insanlar. Demek istediğim, ben buyum ya, şöhretle filan da alakam yok, beni başka türlü anlatmasın.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.