adplus-dvertising

Gülşen’den şikayetçi olanların sayısı 702 oldu

İmam hatiplilere yönelik hakaret içerikli sözleri gerekçesiyle 3 seneye kadar hapis cezası talep edilen Gülşen’den 702 kişi şikayetçi oldu. Şüpheli Gülşen’in hakim karşısına çıkacağı tarih ise önümüzdeki günlerde belli olacak.
Takip et
Gülşen’den şikayetçi olanların sayısı 702 oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir’de 30 Nisan’daki konserinde “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” biçiminde ifadeler kullanmıştı. Gülşen’in bu sözlerinin sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Gözaltına alınan Gülşen ifadesi alınmak üzere İstanbul Adalet Sarayı’na getirilmişti.

Tutuklanarak cezaevine yollanan Gülşen sonrasında karara yapılan itiraz dilekçesinin kabul edilmesiyle beraber ‘konutu terk etmeme’ biçiminde adli kontrol koşuluyla tahliye edilmişti.
Savcılıkça hazırlanan iddianamede, şüpheli Gülşen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama’ suçundan 1 seneden 3 seneye kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

702 müşteki iddianamede yer aldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Gülşen Çolakoğlu ‘şüpheli’ sıfatıyla yer alırken aralarında çeşitli dernek ve vakıfların da bulunduğu 702 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı.

İddianamede, zanlının sarf etmiş olduğu sözlerin halkın, toplumun bir bütününü ifade ettiği ve bu halde toplumun içinde bulunduğu kin ve düşmanca duygular beslemeye sevk edilerek halkın sosyal sınıf bakımından farklı niteliklere sahip bir kesimini, öbür bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik edildiği, öte yandan maruz bırakıldığı kaydedildi.

İddianamede sözlerin ayrıştırıcı olduğu söylendi

Hazırlanan iddianamede, zanlının sözlerinin kışkırtıcı ve düşmanca tutum ile davranışlar sergilemeye yönelik ifadeler içerdiği, sarf edilen beyanların toplumun gelişmesine katkı sağlamaktan uzak salt halkı kin ve düşmanlığa sevk edici, ayrıştırıcı niteliklere sahip, bir kesiminin öbür kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa, ayrımcılığı gerektirecek nefrete yönlendirici özellikte olduğu aktarıldı.

Öte yandan, şüpheli Gülşen Çolakoğlu’nun hakim karşısına çıkacağı tarihin önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.