Gülşen, fit vücudunu karın masajına borçlu!

Düzenli olarak spor yapan ve fit vücuduyla dikkat çeken bir çocuk annesi 45 yaşındaki meşhur popçu Gülşen, karın kasları için haftada iki gün karın masajı yaptırıyor. Masajın karın kaslarına etkisini konunun uzmanlarına sorduk.
Takip et
Gülşen, fit vücudunu karın masajına borçlu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Fizyoterapist ve Kayropraktik Uzmanı Mehmet Toprak, masajın kas gelişimi açısından yararlı olduğunu belirtti:

Spor yapanların, eğer bu işi profesyonel düzeye çıkarmak istiyorlarsa masaj yaptırmalarında yarar vardır. Bu yapılan uygulamanın ismi ‘derin doku masajı’dır. Cildin kas üstündeki yapışıklığını azaltan, kasın daha çok büyümesine ve gelişmesine imkan sağlayan bu masajı alanında uzman fizyoterapistlerin yapması lazım. Sporun yanı sıra özel masaj ve fasya gevşetme teknikleriyle kasın daha çok büyümesi sağlanabilir.”

Gülşen, fit vücudunu karın masajına borçlu!

Popçu Gülşen bu yaz giyim tarzıyla da isminden sıkça söz ettirdi.

YALNIZCA MASAJLA KARIN KASI OLMAZ

Fizyoterapist Canberk Mert, masajın kasın esnekliğini artırdığını söyledi:

“Masaj doğrudan karın kası çıkmasını sağlamaz. Ancak oradaki kasın esnekliğine, konforuna ve daha kolay çalışmasına fayda sağlar. Masaj üstüne yapılan egzersizlerle kası daha kaliteli biçimde güçlendirebilirsiniz.”

Sağlıklı hayat ve fitness uzmanı Murat Tavman da şu şekilde konuştu: “Vücudunuzda hangi bölgeye masaj yaptırırsanız, oradaki kan dolaşımını artırırsınız. Ancak masajla direkt karın kası oluşması söz konusu değildir. Kas için düzenli beslenmek, spor ve yürüyüş yapmak üç temel kuraldır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.