Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Açık oturum programlarına konuk olarak katılan, TV kanallarında ve internet gazetelerinde gündemi yorumlayan Gülfem Saydan Sanver, pek çok kitabın da yazarıdır. Geçtiğimiz zamanlarda HaberTürk kanalına konuk olan Gülfem Saydan Sanver, vatandaşlar tarafından merak edilen isimlerden oldu .Peki, Gülfem Saydan Sanver kimdir, kimin kızı, eğitimi ne, babası kim? Gülfem Saydan Sanver biyografisi..
Takip et
Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 1978

Doğum yeri: İstanbul’da dünyaya gelen Gülfem Saydan Sanver Mersinlidir

Anne: Suna Bulut

Baba: Orhan Saydan

Kardeş: Tolga Saydan

Eş: Selim Sanver

Eğitimi: “Lise eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde alan Gülfem Saydan Sanver, Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Lisans: Marmara Üniversitesi
Yüksek Lisans: Sorbonne Üniversitesi
Doktora: Sorbonne Üniversitesi

Babası Orhan Saydan’dır. Annesi Suna Saydan’dır. Anne ve baba tarafından aslen Mersin’lidir.

Profesyonel çalışma hayatına 2000 yılında Citibank N.A’da Risk Yönetimi Bölümü’nde müdür yardımcısı olarak başlayan Gülfem Saydan Sanver, dört yıl boyunca bu pozisyonda görev yaptıktan sonra 2004 yılında Sorbonne Üniversitesi’nde “Siyasal İletişim” yüksek lisansı yapmak üzere Paris’e gitti.

Yüksek lisans döneminde “Algılama Teorileri” üzerine çalışan Sanver, bu konuda yüksek lisans tezi de yazdı. Aynı üniversite de doktora da yapan Gülfem Saydan Sanver, doktora tezi kapsamında siyasal partilerin genel seçim kampanyalarında uyguladıkları seçim stratejilerini araştırdı.

22 Temmuz 2007 seçimleri özelinde üç partinin (AKP- CHP- MHP) karşılaştırmalı seçim kampanyası analizlerini içeren tezi, 27 Haziran 2012 tarihinde jürinin oy birliği ile yüksek onur ödülüne layık görüldü.

Gülfem Saydan Sanver, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in seçim kampanyasında siyasal iletişim direktörlüğü yaptı. Söz konusu seçimlerde CHP 1989 yılından beri ilk kez bu ilçede seçim kazandı.

2011 yılından itibaren Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç’e siyasal iletişim danışmanlığı yapan Sanver, 2014 yerel seçimlerinde direktörlüğünü üstlendiği kampanya ile de Sarıyer’de %51’lik başarı yakaladı ve bu sonuç ile Sarıyer, iki seçim arası en çok oy yükselten ilçelerden biri oldu.

Gülfem Saydan Sanver’in Türkiye’deki seçim kampanyaları ve siyasi partilerin karşılaştırmalı seçim stratejileri üzerine yaptığı çalışma, 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa’da basılarak bu konuda Avrupa’da basılan ilk kitap olma başarısını gösterdi.

Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri hakkında yazdığı ikinci kitabı “La “Communauté Interprétative “(Yorumlayan Topluluklar), Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 yılında Fransa’da basıldı. Sanver’in ulusal ve uluslararası arenadaki başarıları bununla da sınırlı kalmadı.

Türkiye’de yapılan 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in seçim kampanyasında siyasal iletişim direktörlüğünü yapmıştır ve seçim sonucunda CHP 1989 senesinden beri ilk defa bu ilçede yani Sarıyer’de seçimi kazanmıştır.

2011 yılından itibaren Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç’e siyasal iletişim danışmanlığı yapan Gülfem Saydan Sanver, 2014 yılındaki yerel seçimlerinde direktörlüğünü üstlendiği kampanya ile de Sarıyer’de %51’lik başarı yakaladı ve bu sonuç ile Sarıyer iki seçim arası en çok oy yükselten ilçelerden birisi oldu.

Gülfem Saydan Sanver 12 Kasım 2013 senesinde Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC)’nin Yönetim Kurulu’na seçilerek derneğin en genç yönetim kurulu üyesi oldu.

2014 yerel seçimlerinde 2. kez direktörlüğünü üstlendiği seçim kampanyası ile de Sarıyer’de %51’lik başarı yakaladı ve bu sonuç ile Sarıyer iki seçim arası en çok oy yükselten ilçelerden biri oldu. 2014-2019 arası Şükrü Genç ile uzun süreli kampanya çalışmalarına devam etti ve 2019 yerel seçimlerinde Şükrü Genç %56 ile bir kez daha oy yükselterek seçildi.

2015 yılında Türkiye’de siyasi seçim kampanyaların pazarlama alanına uygulamaları üzerine uluslararası bir konferans düzenleyen Sanver, Barack Obama’ya 2012 yılında seçimi kazandıran ekibi İstanbul’a getirerek bu alanda ilk uluslararası konferans düzenleyen isim unvanına da sahip oldu.

2015 yılında Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği’nden, Amerika’da siyaset iletişiminin Oscar’ı kabul edilen Pollie Ödülü’nü (Pollie Award) (Kısaltması: AAPC) Uluslararası Kategoride En İyi Yazılı Materyal branşında kazandı.

Uzun yıllardır yaptığı çalışmalarla önemli bir akademik kariyer elde eden Gülfem Sanver, çok sayıda devlet adamının dereceye giremediği dünyaca ünlü bu etkinlikte, ödülü kazanan ilk Türk oldu.

2017’de Merkezi Washington’da bulunan ComPol dergisi tarafından Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti arasında gösterildi. 2017 Yılı Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) tarafından verilen, siyasal iletişim alanında Avrupa’nın en büyük yarışmasında Uluslararası Kategoride 2017 Polaris Ödülü’ne layık görüldü.

Mesleki kariyerine pek çok başarı öyküsü sığdırmanın yanında siyasal iletişim ve seçim kampanyaları alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti ödülüne layık görülen Gülfem Saydan Sanver, aynı zamanda Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği üyesi.

Siyasal iletişim konusunda yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip eden, Uluslararası Siyaset Psikolojisi Birliği (ISSP) ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) üyelikleri bulunan Sanver T24 gibi çeşitli haber sitelerine köşe yazıları yazmaktadır.

31 Mart 2019 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yerel seçim strateji grubunda danışmanlık hizmeti vererek İstanbul seçimlerinde aktif rol aldı.

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Aynı seçimlerde CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek’in seçim kampanyasını yürüttü ve % 50,62’lik oy oranı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Adalet ve Kalkınma Partisi’nden CHP’ye geçmesini sağladı.

Aynı süreçte %66’lık bir oy oranı ile Kadıköy Belediye Başkanı seçilen Şerdil Dara Odabaşı’nın kampanyasını da yürüttü. Ayrıca, %58’lik bir oy oranı ile seçilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile de söylem çalışması yaparak seçim kampanyasında siyasal iletişim danışmanlığı yaptı

Fransa, Burkina Faso başta olmak üzere Avrupa ve Afrika’daki farklı ülkelerde seçim kampanyalarını inceleme imkanı bulan Sanver uluslararası kampanya tecrübelerini yerel dinamiklere uyarlayarak farklı kampanya modelleri üzerinde çalışan Sanver’in uluslararası alanda kazandığı birçok ödül bulunmaktadır.

2020 yılında Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği’nin 51’nci Pollie Ödül töreninde, “En Orijinal/Yenilikçi Materyal” kategorisinde Pollie Ödülü’nü birinci olarak bir kez daha kazandı.

Siyasal iletişim konusunda yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip eden, Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC), Uluslararası Siyaset Psikolojisi Birliği (ISSP) üyelikleri bulunuyor.

CNN Türk’te, Ocak-Temmuz 2018 döneminde “Türkiye’nin Gündemi” Programı’nda, Nisan 2019 – Ekim 2019 döneminde Habertürk kanalında “Gerçek Fikri Ne?” programında, Şubat 2020 – Mart 2020 sürecinde ise Habertürk kanalında “Türkiye Konuşuyor?” programında analist yorumcu olarak çalışmıştır.

Halen çeşitli TV kanallarında ve internet gazetelerinde Türkiye’de siyaset ve seçim gündemi konularında analist olarak yorum da yapan Sanver, Element Strateji Ltd. Şti’nde siyasilere ve farklı kurumlara siyasal ve stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye devam ediyor.

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Gülfem Saydan Sanver’in Aldığı Ödüller

• 2017 Anayasa Referandumu – 18-25 yaş grubu “Sandığa Git” kampanyası ile 2017 Polaris Ödülü – Uluslararası Kategori/ En iyi Sosyal Kampanya / Bronz Ödül
• 2017 Compol Dergisi 2017 Yılı Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti
• 30 Mart 2014 Sarıyer Seçim Kampanyası’nda Tasarlanan “Kentsel Dönüşüm Gazetesi” projesi ile 2015 Pollie Ödülü – Uluslararası Kategori / En İyi Yazılı Materyal/ Gümüş Ödül “

Gülfem Saydan Sanver’in Kitapları

YORUMLAYAN TOPLULUKLAR – (ORİJİNAL İSİM: LA COMMUNAUTÉ INTÉRPRETATİVE)
Konu: Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri.

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?
TÜRKİYE’DEKİ SEÇİM KAMPANYALARININ KARŞILAŞTIRMALI ANALİZİ – (ORİJİNAL İSİM: LA COMMUNİCATİON ELECTORALE EN TURQUİE)
Konu: Türkiye’deki Siyasi Partilerin Karşılaştırmalı Seçim Kampanyaları ve Seçim Kazandıran Strateji / İletişim Analizleri

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Gülfem Saydan Sanver’in Kişisel Web Sayfası ve Sosyal medya Hesapları

Gülfem Saydan Sanver Web Sitesi için Tıklayınız

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Instagram hesabı: gulfemsaydan takipçi sayısı: 8.174

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Twitter hesabı: gulfemsaydan

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Gülfem Saydan Sanver “Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti” ödülünü aldı

Ünlü yorumcu Gülfem Saydan Sanver, aynı zamanda Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği üyesi. Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği tarafından verilen, siyasal iletişim ve halkla ilişkiler alanlarındaki en prestijli ödül olarak tanınan Pollie Ödülü’nün sahibi Dr. Gülfem Saydan Sanver oldu.

Mesleki kariyerine pek çok başarı öyküsü sığdırmanın yanında siyasal iletişim ve seçim kampanyaları alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti ödülüne layık görülen Gülfem Saydan Sanver, aynı zamanda Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği üyesi.

Gülfem Saydan Sanver’in Babası Orhan Saydan Kimdir?

Gülfem Saydan Sanver’in babası  Türk Turizmin duayen isimlerinden, Mersin Oteli müdürü Orhan Saydan’dır

Türk turizminin duayen isimlerinden Orhan Saydan, Kasım 2015’te  yaşama veda ederek sevenlerini üzdü.

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Gülfem Saydan Sanver’in Annesi Suna Bulut Kimdir?

Annesi rahmetli Avukat Aziz Bulut’un kızı Suna Saydan’dır. Baba ve Anne tarafından aslen Mersin’lidir

Gülfem Saydan Evli mi, Eşi Kim? Selim Sanver Kimdir?

Selim Sanver ile evli olup İşadamı Haluk Sanver ve eşi Ebru Sanver çiftinin gelinidir.

Selim Sanver, ünlü Sanver ailesinin en küçük oğludur ve yüksek mühendistir.

Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, aslen nereli, babası ve eşi kim?

Gülfem Saydan Sanver Hakkında Yapılan Ekşi ve Sosyal Medya Yorumları

Gülfem hanım uzun zamandır ekranlara çıkan herkesin bir daha çıkarılmam hatta işimden olurum korkusu ile aslında konuşmadığı programlardan, ve tabi içinde bulunduğumuz muhteşem gündemden şiştiğim bir günde sizin cesur konuşma tarzınız için ne kadar teşekkür etsem az. Sağolun

Gülfer Hnm sizin gibi genç zeki kadınlar siyasete atılıp bu ülkeyi yönetmeli başka şansımız yok

ilişkiler çok kapılar açar ama bana sorarsanız Gülfem saydan’ın en önemli avantajı akıllı, enerjik, çalışkan ve hedefe odaklı bir kadın olmasıdır. sorbonne üniversitesi’nde doktora tezi ile yüksek onur ödülü almak soyadı, mezun olduğun lisenin birliği veya dış güzellik ile olacak iş değildir.

akıcı ve akılcı konuşmaları ile insanı tv karşısında koltuğa çivileyen güzel kadın.

analitik, bilimsel, mantıklı, akılcı ve sakin konuşuyor. çok da güzel. bir de sürekli ‘düşünüyorum’ demese…

habertürk tv de yayınlanan 26 ocak 2021 tarihli teke tekprogramında faruk acar ın akp nin grup başkanının adı nedir sorusuna siyasal iletişim uzmanı olarak kem küm etti, zaman kazanmaya çalıştı cevap veremedi !

faruk acar topu öyle bir doksana doksana taktı ki, acısı bi ömür boyu çıkmaz herhalde .

tanım: boş insan , konusuna hakim değil.

muhteşem ve hafif baygın bakan gözlere sahip güzel profesör. maskeliyken gözler ön plana çıkınca daha bir etkileyici oluyor. bilgili ve eğitimli olduğu her cümlesinden belli oluyor fakat canlı yayında ekrana bakarak kendini süzmesi ve saçlarını düzeltmesi bir yerden sonra itici gözüküyor.

kendisi mantıklı, aklı başında, nokta atışları yapan zeki kadın.
siyaset sahnesinin böyle yüzlere ihtiyacı var. umarım yakın zamanda daha güzel yerlerde görürüz.

katıldığı programlarda karşıt görüşlüler tarafından bile övgüyle bahsedilen siyasal iletişim uzmanı.

kendine hayran bırakan bir iletişimci.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.