Güleda’nın Katili İçin Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendi

18 Kasım'da Isparta'da Güleda Cankel'i öldüren Zafer Pehlivan için, müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Isparta’da 18 Kasım’da eski erkek arkadaşı tarafından katledilen üniversite öğrencisi Güleda Cankel’in katil zanlısı Zafer Pehlivan’ın tutuklanmasının sonrasında, ’canavarca hisle yahut eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme’ ve ’tehdit’ suçlamasıyla hazırlanan iddianame, Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Zafer Pehlivan ile ilgili “tasarlayarak” ve “canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İKİ GÜN BOYUNCA BEKLEDİ

Hazırlanan iddianamede sanığın cinayetten iki gün önce kente geldiği, Güleda’nın apartına gittiği, Güleda’nın şehir dışında olduğunu öğrenince iki gün boyunca otogarda ve bir otelde dönmesini beklediği, ara ara apartına giderek kontrol ettiği ve apartın kapısına tesbihini astığına yer verildi.

Olaydan bir gün önce 17.11.2019 tarihinde akşam saatlerinde tekrar aparta gittiği kapıyı çaldığı Güleda’nın kapıyı açmadığı fakat ısrarla kapıdan ayrılmadığı ve konuşmak istediğini söylemesi üstüne kapıyı açtığı, maktülün içeri girdiği, konuşmaya başladıkları, saat 00.00 sularında sanığın Güleda’ya yumruk attığı, darp ettiği, önce seni sonra da kendimi öldüreceğim diye maktülün boğazını sıktığı söylendi.

Zafer Pehlivan’ın Güleda’yı kötü olması ve ağlaması ile dışarı çıkmak istemesi üstüne bıraktığı ve dışarı çıktıkları, dışarı çıktığında Güleda’nın telefonunu kırdığı, bunun üstüne maktülün kaçmaya çalıştığı, sanığın maktülü yakalayıp kucaklayarak omzunda tekrar apartın önüne getirdiği ve burada tekrardan darp ettiğini görenlerin ihbarı üstüne olay gerine gelen kolluk kuvvetlerinin sanığı ve maktülü karakola götürüp ifadelerini alıp savcılık talimatı ile 03.51 saatlerinde serbest bırakıldığına yer verildi.

İddianamenin devamında, Zafer Pehlivan’ın serbest kaldıktan sonra Güleda’nın apartına geldiği ve Güleda’nın başının ağrıdığını söylemesi üstüne ikinci defa hastaneye gittiklerine, hastane çıkışı eczaneden ilaç alarak aparta döndüklerine değinildi.

BOĞAZINA KABLO DOLADI VE BIÇAKLADI

Sanığın aparta maktülü yatağına yatırarak önce elleriyle boğazını sıktığı, sanığın bayıldığını fakat kalbini dinlediğini, yaşadığını anlayınca bu kez bulduğu kulaklık kablosunu boğazına dolayarak sıktığı, maktülün ölüp ölmediğini anlamak için bir müddet beklediği, tekrardan kalbini dinlediği ve yaşadığını anlayınca bu kez mutfaktan aldığı ekmek bıçağını en az 6 defa kalbine saplayarak öldürdüğüne yer verildi.

TASARLAYARAK HAREKET ETTİ

Sanığın cinayetten birkaç gün önce yazdığını beyan ettiği ve sanığın kendi el yazısı ile yazdığı mektupta ’Şimdi gidiyorum ama yalnız gitmeyeceğim. Beni buna siz mecbur ettiniz. Madde almadım. Alkol almadım. Kafam yerinde’ sözlerini içeren mektubu da teslim olduğunda emniyet kuvvetlerine teslim ettiği, şuçun işleniş biçimi ve kendi el yazısı ile , mektup beraber değerlendirildiğinde sanığın tasarlayarak hareket ettiği ve cinayeti canavarca yahut eziyet çektirerek işlediğini gösterdiği anlatıldı.

Isparta 1.Ağır ceza mahkemesi başkanlığında görülecek olan davanın ilk duruşması 25.02.2020 tarihinde saat 9.00 da yapılacak.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı