Güleda Cankel’in Katili Zafer Pehlivan 17 Saati Anlattı

Isparta'da öldürülen üniversite öğrencisi Güleda Cankel'in katili Zafer Pehlivan'ın ifadesine ulaşıldı. Pehlivan geçen 17 saati anlattı.
Takip et
Güleda Cankel’in Katili Zafer Pehlivan 17 Saati Anlattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Isparta’da, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Zafer Pehlivan (19) tarafından önce boğazı sıkılıp, kablo ile boğulduktan sonra kalbinden bıçaklanarak öldürülen üniversiteli Güleda Cankel’in (19), hayatta kalabilmek için 17 saat mücadele ettiği ve 3 kez de kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Üniversiteli genç kızı öldürmek için Muğla’dan gelerek, 2 gün otogarda bekleyen Zafer Pehlivan’ın, Güleda’nın kaldığı aparta gittikten sonra cinayeti işlediği zamana kadar geçen 17 saati anlattığı, emniyetteki ifadesine DHA muhabiri ulaştı.

Dün 11:00 sıralarında Isparta Fatih Mahallesi’nde bulunan apartta meydana gelen olayda, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Zafer Pehlivan tarafından öldürüldü. Cinayeti işledikten 3 saat sonra polis merkezine giderek teslim olan Zafer Pehlivan’ın ifadesinde, Güleda’nın 17 saat mücadele ettiği ve bu süre zarfında da 3 kere kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Pehlivan ifadesinde, Güleda Cankel ile görüşme için 15 Kasım Cuma günü Muğla’dan Isparta’ya gittiğini ve Güleda’nın kaldığı apartın önünden geçtiğini belirtti. Evde kimsenin olmadığını anlayan Pehlivan daha sonra otogara dönerek burada 2 gün beklediğini söyledi ve 17 Kasım Pazar günü saat 18:00 sıralarında ikinci kez Güleda’nın kaldığı apartın önüne gittiğini belirtti. Işığın yandığını gören Zafer Pehlivan kapıyı çaldığını aktardı.

Cankel’in kapıyı açıp, kendisini görünce hızla kapattığını ve ‘Seninle konuşmam gerekiyor’ deyince yeniden açtığını söyleyen Zafer Pehlivan, emniyetteki ifadesinde; içeri girdikten 5 dakika sonra kapının çaldığını belirterek, “Gelen, Osman diye biriydi. Güleda, içeri almak istemedi. Ben Osman’ı gördüm, aşağı beraber indik. Osman, bana, Güleda’yı rahat bırakmamı söyledi. Ben de ‘5 yıllık arkadaşlığımız var, nasıl bırakayım?’ dedim. Güleda’yı telefonla aradım. Açmadı, Osman’la apartın önüne geldik. Kendisi dışarıdaydı. Osman, ‘Sen gelme Güleda’yla konuşmam lazım’ dedi. Ben de gitmedim.” dedi.Güleda Cankel’in Katili Zafer Pehlivan 17 Saati Anlattı

“ANNESİNİ VE OSMAN’I ARAMAK İSTEDİ”

Daha sonra yanlarına gittiğini belirten Pehlivan, “Osman, Güleda’ya dönerek, ‘Zafer’e söylemek istediğin bir şey var mı?’ dedi. Güleda ‘Yalnız kalmak istiyorum’ dedi. Osman’a gitmesini söyledim. O da gitti. Güleda ile eve çıktık. ‘Eğer bana iyi davranırsan kötü davranmazsan seninle beraber devam edebiliriz’ dedi. Beni neden bıraktığını sorduğumda ‘5 yıl senin gibi birini boşa sevmişim. Sen gereksiz birisin’ dedi. Tokat attım, küfretmeye başladı, tekme attı. Annesini ve Osman’ı aramak istedi. Telefonunu aldım. Mesaj attığı için annesi aradı. Telefonu kendisine verdim. Konuştular ama benden bahsetmedi. Kapatınca telefonu geri aldım.” ifadelerine yer verdi.

Telefonu aldıktan sonra Güleda’nın kaçmak istediğini fakat, anahtarın kendisinde olduğundan ve kapının da kilitli olduğundan dolayı kaçamadığını belirterek, “Boğazını sıktığım için hava alamadığını, dışarı çıkmak istediğini söyledi. Dışarı çıktık. Markete gittik. Aniden beni itekleyerek, kaçmaya başladı sonra geri gelip, telefonunu istedi. Birini aramak istediğini söyledi. Ben de verdim. Osman’ı aradığını görünce telefonu geri aldım, yere atıp, kırdım. Bir kez daha kaçmaya başladı. Peşinden koştum ve yakaladım. Aparta kadar kucağımda götürdüm. ‘Eşyalarımı ver, gideceğim’ dedim. Eve çıktım. Tekme attı. Ben de boğazını tekrar sıktım. Bir süre sonra hava alamadığını söyledi. Dışarı çıkmak istediğini belirtti. Ben de ‘Kaçmayacaksan çıkarız’ dedim. ‘Kaçmayacağım’ dedi; ancak dışarı çıkınca tekrar kaçmaya başladı. Yakaladım. Apartın önüne geldiğimizde tokat attım, ittirdim. Yere düştü. Bağırmaya başladı. Kafasını çarptı.” dedi.Güleda Cankel’in Katili Zafer Pehlivan 17 Saati Anlattı

“GÜLEDA ŞİKAYETÇİ OLMADI”

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekiplerinin geldiğini söyleyen Pehlivan, Güleda’nın kendisinden şikayetçi olmadığını öne sürdü ve “Onu ambulansla hastaneye götürdüler. Benden şikayetçi olmadığı için birileri beni otogar civarında bıraktı. Para çektim, taksiyle hastaneye gittim sonra Güleda’yla beni karakola götürdüler. Güleda, şikayetçi olmadı. Onu polis aracıyla evine götürdüler. Beni de ifademin ardından bıraktılar.” ifadesini kullandı.

Pehlivan ifadelerinin devamında ise “Ben de aparta gittim. Nasıl olduğunu sordum. Başının ağrıdığını, midesinin bulandığını söyleyince tekrar hastaneye götürdüm. Saat 05.00 sıralarında eve döndük, uyumuşuz. Saat 10.00 gibi kalktık. Kahvaltı yaparken Güleda, bana, ‘Sen nasıl erkeksin? Bana saldırdın, beni dövdün’ dedi. Bu sırada Osman, telefonla beni aradı. Konuşmak istediğini söyledi. Ben de Muğla’da olduğumu söyledim. Güleda’ya aralarında bir şey olup olmadığını sordum.” dediğine ulaşıldı.Güleda Cankel’in Katili Zafer Pehlivan 17 Saati Anlattı

“ANNEMİ ARADIM, CİNAYET İŞLEDİĞİMİ SÖYLEDİM”

Güleda’yı saat 11:00 sıralarında öldürdüğünü belirten Pehlivan, “Boğazını sıktım. Yatağa yatırdım. Morarmaya başladı. Sesi gitti, boğazından hırıltılar geliyordu. Orada bulunan kabloyu gördüm. Boğazına sardım ve sıkmaya devam ettim sonra kalbini kontrol ettim. Yaşadığını görünce mutfağa gidip, bıçak aldım, kalbine sapladım. Yarım saat sonra evden çıkarak, annemi aradım, cinayet işlediğimi söyledim. Sonra karakol yakınına gittim. Yarım saat bekledim. Bu sırada babam başta olmak üzere diğer akrabalarımı da aradım. Bana teslim olmamı söylediler. Ben de karakola geldim.” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.