Gülben Ergen’den Erhan Çelik’e ifşa suçlaması! 8 yıl hapis isteniyor

Şarkıcı Gülben Ergen ile haber spikeri Erhan Çelik, 5 sene önce anlaşmalı olarak boşandı. Fakat taraflar boşanma davasının sona ermesine karşın birbirlerinden karşılıklı olarak çeşitli suçlardan mahkemelik oldu.
Takip et
Gülben Ergen’den Erhan Çelik’e ifşa suçlaması! 8 yıl hapis isteniyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ortalama beş sene önce anlaşmalı olarak boşanan şarkıcı Gülben Ergen ile haber spikeri Erhan Çelik arasındaki ‘kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme’ ve ‘gizliliğin ihlali’ suçlamasıyla başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma neticesinde Savcılık, Çelik’in 3 seneden 8 seneye kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, şarkıcı Gülben Ergen’in avukatı Altın Mimir, 2017 senesindeki önlem dosyasına ilişkin haberleşme içeriklerini basına servis ettiği iddiasıyla Çelik ile ilgili Aile Mahkemesi’nde şikâyetçi oldu. Şikayet dilekçesinde, Çelik’in önlem dosyasındaki sanatçıyla avukatı arasında gerçekleşen haberleşme içeriklerini kanıt olarak sunduğu ve bu içerikleri basına servis ettiği öne sürüldü.

Ergen ile avukatının şikayeti üstüne soruşturma başlatan savcılık, Çelik’in ‘kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme’ ve ‘gizliliğin ihlali’ suçlarından 3 seneden 8 seneye kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı.

İddianamede, haber spikerinin üstüne atılı suçları işlediği yapılan bütün hazırlık soruşturması kapsamında anlaşıldığı ve yargılanmasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi gerektiği ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.