GTA 6 destekleyecek oyun konsolları milyonlarca oyuncuyu üzecek

Yapımcısı Rockstar Games olan Grand Theft Auto (GTA) oyunun 6. nesli için yeni haberler gelmeye başladı. Reddit’te ortaya çıkan sızıntıya göre GTA 6 çok yakın zamanda, yüksek donanımlı oyun konsollarında satışa çıkacak.


GTA 6 destekleyecek oyun konsolları milyonlarca oyuncuyu üzecek

Rockstar Games tarafından gelen müjdeli haber ile Grand Theft Auto (GTA) 6 için geri sayım başladığını öğrendik. GTA 6 çok yakın bir zamanda piyasaya çıkacak fakat yetkililerden gelen açıklamaya göre GTA 6 maalesef düşük sistemleri desteklemeyecek. Oyunu oynamak için grafik canavarına ihtiyacınız olacak. GTA 6, yüksek donanımlı PC ve aynı zamanda yeni nesil oyun konsollarında desteklenecek. Rockstar Games oyun konsolu üreten bir firma ile anlaşarak da oyunu piyasaya sürebilir.

ROCKSTAR GAMES ESKİ ÇALIŞANLARI SIZDIRIYOR

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım girişimlerinden bir tanesi olan Reddit’te ortaya çıkan bir sızıntıya göre GTA 6 çok yakın bir zamanda piyasayı alt üst edecek. Rockstar Games bu çıkan sızıntılar hakkında hiçbir yorum yapmadı ama eski çalışanlar bu yıl içerisinde oyunun çıkacağını söylüyor. Oyunun efsane haritası olan Vice City ile tekrar buluşacağız. GTA 6 ile birlikte Vice City dünyasına tekrar giriş yapacağız ve hikaye tam olarak Vice City’de başlayacak ve diğer şehirlere taşınacak.

SADECE BU OYUN KONSOLLARINDA SATILACAK

GTA 6 hakkında çıkan sızıntılar sadece oyun ile ilgili görselleri yada tarihi ile ilgili değildi. Reddit’te ortaya çıkan sızıntıya göre oyun Xbox Scarlett ve aynı zamanda PlayStation 5 destekli olarak satışa çıkacak. Oyunun detayları ve sistem gereksinimleri henüz belli olmadı fakat grafik değerleri bayağı bir yüksek oyun ile karşılaşacağımızı söylemeliyiz. Türkiye’de de paylaşılmaya başlayan bu haber sonucunda oyuncular GTA 6’nın fiyatının bin TL üstünde olacağını düşündüğünü ifade ettiler. Sizde hemen alt taraftan GTA 6’ya dair yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.