GSM Operatörleri Artık Abonelik Ücretlerini İstediği Gibi Yükseltemeyecek

Gsm operatörleri, aboneliği biten tarifelerin bedellerini artık istediği gibi yükseltemeyecek. Konuyla alakalı olarak açılan bir davada mahkeme, aboneliği biten tarifenin bir sonraki ayda fahiş fiyatlarla fatura edilmesini yanlış bularak, aboneliğin aynı fiyat üzerinden devam etmesine hükmetti.

12 aylık taahhüt süresinin baz alındığı tarife dönemine ait ücretlendirmeler, tarife bittikten sonra da fiyat değişikliği olmadan devam edecek. Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz’ın, kendi yaşadığı bir olay üzerinden anlattığı duruma göre, tarifesi bitmek üzere olan kişilerin 1 fatura dönemi öncesinden uyarılması gerekiyor.

Kişilerin taahhüt sürelerinin bitmesiyle birlikte, bir sonraki ay gelen fiyatların doğru olmadığını söyleyen Yılmaz, kendisininde böyle bir durum yaşadığını ve 30-40 liralık faturaların tarife bitiminde iki katı fiyatına çıktığını söyledi. Bu durumu kendisi adına düzelttiğini söyleyen Yılmaz, aynı durumu 1 ay sonra eşinin de yaşadığını ve düzeltildiğini belirtti.

MAHKEME KARARI EMSAL TEŞKİL EDİYOR

Mahkemeden çıkan kararın emsal teşkil etmesi, bundan sonra taahhütü biten tarifelerin, aynı fiyat üzerinden devam etmesini öngörüyor. Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, Mağduriyet yaşayan kişilerin haklarını aramaları gerektiğini, konuyla alakalı emsal karar olduğunu söyledi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı