Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinde gerginlik! Çok sayıda kişiye gözaltı

İstanbul Sultangazi'de Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in cenazesinin Kayseri'ye gönderilmesi sırasında yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Olay nedeniyle çok sayıda kişi gözaltına alınırken Gökçek'in cenazesi, cenaze aracına konularak polis eşliğinde cemevinden çıkartıldı.

Girdiği ölüm orucuna 323’üncü gününde ara vermesinin ardından kaldırıldığı hastanede dün vefat eden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in naaşı hastane morgundan alınıp dün Gazi Cemevi’ne getirildi.

ÇOK SAYIDA KİŞİYE GÖZALTI

İbrahim Gökçek’in bugün cenazesinin Kayseri’ye gönderilmesi öncesi Gazi Mahallesi’nde yapılmak istenen yürüyüşe polis izin vermedi. Küçük bir grubun cemevine girmesine izin veren polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Cadde ve sokaklarda geçişlere izin verilmedi. Uyarılara rağmen cadde üzerinde toplanan ve slogan atan kişilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Cemevi önünde toplanan ve yürüyüş yapmak isteyen grup, engel olan polise taş, kiremit ve tahta attı. Polis ekipleri de biber gazıyla karşılık verdi. Daha sonra içeriye giren polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Gökçek’in cenazesi cenaze aracına konularak polis eşliğinde cemevinden çıkartıldı.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinde gerginlik! Çok sayıda kişiye gözaltı Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinde gerginlik! Çok sayıda kişiye gözaltı

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı