Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek hayatını kaybetti

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek 324 gündür ölüm orucundaydı. İbrahim Gökçek, 35 yıllık geçmişe sahip olan Grup Yorum'da bas gitarist olan yer alıyordu. Peki İbrahim Gökçek kimdir?

Ölüm orucuna 323’üncü günde son veren ve tedavi için hastaneye kaldırılan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, yaşamını yitirdi

Gökçek, konser yasakları ve baskılara karşı ölüm orucu eylemine başlamıştı.

Ölüm orucuna giren bir diğer Grup Yorum üyesi Helin Bölek ise geçtiğimiz günlerde yaşamını yitirmişti.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek hayatını kaybetti

NE OLMUŞTU?

DHKP-C silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan ve cezaevinde tutuklu olarak bulunan İbrahim Gökçek, bir diğer Grup Yorum üyesi Helin Bölek’le birlikte; konserlerinin yasaklanmasını, İdil Kültür Merkezi’ne yapılan polis baskınlarını protesto etmek amacıyla ölüm orucuna başlamıştı. Helin Bölek, ölüm orucunun 288. gününde hayatını kaybetmişti.

GRUP YORUM ÜYESİ İBRAHİM GÖKÇEK KİMDİR?

İbrahim Gökçek, konser yasakları ve baskılara karşı ölüm orucu eylemine başlamıştı. Ölüm orucuna 323’üncü günde son veren ve tedavi için hastaneye kaldırılan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, 7 Mayıs 2020’de yaşamını yitirdi.

Grup Yorum üyeleri, çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezine polis baskınlarının son bulması, üyelerinin İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinden çıkarılması, 3 yıldır devam eden konser yasaklarının kaldırılması ve üyelerinin serbest bırakılması talepleri için açlık grevi yapıyordu. Gökçek son olarak ölüm orucuna başladığını açıklamıştı.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek hayatını kaybetti

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı